Covid kosí golfisty. Světová jednička Rahm v Tokiu hrát nebude

Jon Rahm

Covid "čistí" startovní pole olympijského turnaje golfistů v Tokiu. A vybírá si mezi těmi nejlepšími. První hráč světového žebříčku Jon Rahm si o cenné olympijské kovy nezahraje. Jeho test na covid před odletem do Japonska byl totiž pozitivní. Rahm se nakazil virem už podruhé během necelých dvou měsíců.

Španělský olympijský výbor ve své tiskové zprávě oznámil, že 26letý golfista musel být podle protokolu před cestou na olympijské hry třikrát povinně testován na Covid-19, stejně jako před časem v průběhu čtvrtého majoru sezona na The Open. Jeho třetí test byl ale pozitivní.

Zároveň španělský výbor uvedl, že už není dostatek času a prostoru na to, aby nalezl náhradníka, a tak bude barvy Španělska na olympijském turnaji hájit pouze Adri Arnaus. Kdo Rahma nahradí, určí podle svého klíče Mezinárodní golfová federace IGF.

Zpráva o neúčasti Rahma na olympijském turnaji v Tokiu přišla jen několik hodin poté, co ze stejného důvodu, tedy kvůli pozitivnímu testu na covid, musel odstoupit z turnaje Američan Bryson DeChambeau, světová šestka.

V případě Rahma nejde o jeho první pozitivní test. Před necelými dvěma měsíci musel po pozitivním testu na covid odstoupit po dohraném třetím kole turnaje the Memorial. V okamžiku, kdy jasně vedl o šest ran. Španěl se tak virem nakazil podruhé během necelých dvou měsíců.

Přitom těsně před turnajem Memorial dostal vakcínu proti koronaviru, ale protože neuplynula potřebná doba po poslední dávce vakcíny, musel být denně testován. A jeden z testů byl pozitivní.

"Když se ohlížím zpátky, tak jsem se měl asi nechat očkovat dřív. Ale když máte v hlavě přípravu na turnaj a toužíte uspět na Memorialu, nebylo to – abych byl upřímný – to hlavní, co jsem nosil v hlavě," přiznal tehdy Rahm.

Jen o pár týdnů později, když už byl v pořádku, dokázal vyhrát US Open a nijak se netajil přáním uspět i na olympijském turnaji. To se mu nenaplní…

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení