Snový start: sedm birdie v řadě. A "sněhulák" v podání Fowlera

Rickie Fowler

Birdie, birdie, birdie, … Snový start kola v podobě sedmi birdie v řadě zažil na turnaji 3M Open Keith Mitchell, ale druhá devítka už tak skvělá nebyla. Parádně začal i Rickie Fowler, ale pak se jeho hra rozpadla. Po třech kolech vede turnaj Cameron Tringale.

Fowler bojuje o prodloužení golfové sezony. Do začátku play-off FedExCupu zbývají už jen tři turnaje a jemu aktuálně patří 124. místo v žebříčku FedExCupu. Do play-off jich proklouzne 125.

Po skvělém prvním kole a nepovedeném druhém začal třetí rundu na hřišti TPC Twin Cities opět výborně – na prvních deseti jamkách nasbíral šest birdie a znovu se tlačil na nejvyšší příčky leaderboardu.

Jenže na druhé devítce po dvou bogey přišlo to nejhorší na závěrečné pětiparové osmnáctce. Na ní zahrál dokonce triple bogey a propadl se až na dělené 29. místo.

Závěrečná jamka s malým jezerem je aktuálně hodnocená jako nejtěžší pětipar na PGA Tour. Jen za sobotu místní jezero "spolklo" množství míčků a na jamce padlo devět bogey a dvanáct skóre ještě horších. Včetně Fowlerova "sněhuláka".

Jako v krásném golfovém snu si musel připadat 29letý Mitchell, který startoval z desáté jamky a na úvodních sedmi jamkách nasbíral sedm birdie v řadě. Vyrovnal tím rekord na PGA Tour a napodobil Juana Sebastiana Munoze (2020), Brandta Snedekera (2007) a Joe Duranta (2005), kterým se povedlo totéž.

"Říkal jsem si, že jestli budu dál takhle švihat a trefovat jamky, mám velkou šanci. Jenže pak se zvedl vítr a moje hra bohužel ne," konstatoval Mitchell. "Vlastně jsem začal trochu cítit nervozitu. Ale takovou tu dobrou. Byl to ten dobrý druh nervozity, kdy hrajete dobře," přiznal.

Druhá devítka v jeho podání už tak slavná nebyla, na té zapsal už jen dvě bogey, ale i tak si polepšil v pořadí o 29 příček a vylepšil si vyhlídky na start v play-off FedExCupu. Na lídra turnaje, kterým je Cameron Tringale se skóre -12, ztrácí jen čtyři rány.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení