DeChambeau měl pozitivní test. Přišel o olympijské hry

Bryson DeChambeau

Olympijský sen Brysona DeChambeaua se zhroutil ještě dřív, než mohl vůbec do Tokia odcestovat. Šestý hráč světa měl před odletem do dějiště olympijských her pozitivní test na Covid-19 a v mužském výběru golfistů ho nahradil Patrick Reed.

"Je to pro mě hluboké a velké zklamání, že se nemohu zúčastnit olympijského turnaje v Tokiu a hájit barvy USA," uvedl DeChambeau v oficiálním prohlášení.

"Reprezentovat svou zemi pro mě znamená doslova celý svět a bylo mi nesmírnou ctí být součástí olympijského týmu. Přeji všem ostatním hodně štěstí v Tokiu. Sám se nyní zaměřím na to, abych se co nejdřív uzdravil a vrátil se na turnaje, jakmile to bude to možné," doplnil 27letý vítěz osmi turnajů PGA Tour včetně US Open z roku 2020.

Jeho místo v olympijské sestavě zaujal Patrick Reed, který se k týmu připojí v Japonsku poté, co projde všemi požadovanými kontrolními testy.

Vítěz Masters z roku 2018 doplní už dříve nominovanou trojici ve složení Collin Morikawa, který před dvěma týdny zvítězil na The Open, Justin Thomas a Xander Schaufelle.

"Vím, jak musí být Bryson zklamaný, že nemůže hrát na olympijském turnaji, a přeji mu, aby se dal co nejdřív do pořádku. Sám udělám vše proto, abych hrál co nejlépe. Jsem nadšený, že jsem dostal příležitost reprezentovat svou zemi a být součástí týmu USA v Tokiu," okomentoval Reed nečekanou změnu na poslední chvíli.

Golfový turnaj mužů startuje ve čtvrtek prvním kolem na hřišti Kasumigaseki Country Clubu.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení