Český golf má nového prezidenta. Je jím Vratislav Janda

Nové vedení ČGF

Novým prezidentem České golfové federace po odstupujícím Zdeňku Kodejšovi se stal Vratislav Janda. Dostal tak příjemný a zároveň zavazující dárek pět dní před svými 56. narozeninami. V předvolebních projevech byl přitom Janda spíš kritikem současného vedení.

Ještě před volbou, která se stejně jako celá volební konference ČGF odehrála v jízdárně zámku v Bechyni, představila trojice kandidátů své vize.

Pavel Vidura (o pořadí vystoupení rozhodoval los) plánoval vizi vybudovat nové sídlo ČGF, sportovní centrum pro přípravu a změnit regionální strukturu. "Musíme ctít tradice a využít moderní přístupy," řekl a přihlásil se ke krokům svého předchůdce Kodejše.

Juraj Werner připomněl, že byl nejstarším z kandidátů (62) a má řadu zkušeností: řídil klub, je promotérem golfových akcí, letitým klubovým i federačním funkcionářem, stávajícím viceprezidentem ČGF.

Jako poslední vystoupil Vratislav Janda a zdůraznil, že se chce soustředit na ekonomiku a nové finanční zdroje pro český golf, hodlá více propojit všechny členské subjekty v rámci ČGF.

"Chci změnu struktury, což ale zřejmě přinese i změny stanov. Rád by kolem sebe měl Jana Loužeckého, Jana Mergla a Františka Holiše, rád bych, aby sport řídil Aleš Libecajt," uvedl a prozradil, že větší prostor chce dát univerzitnímu golfu, mediální prezentaci a charitě. Současně také odmítl propojení se soukromými společnostmi, které mu někteří delegáti vyčetli.

O novém prezidentovi ČGF se, možná překvapivě, rozhodlo hned v prvním kole. Stal se jím Janda, který dostal 50 hlasů z 99 odevzdaných. Vidura obdržel 43 hlasů a Werner šest.

"Děkuji všem, kteří mě volili, jsem překvapen. Děkuji odstupujícímu Zdeňkovi Kodejšovi, téměř vždy se ke mně choval korektně. Děkuji také vám všem za vaši práci, vyhrál jsem s těsným náskokem a slibuji, že udělám vše proto, aby se ČGF během příštích let zase posunula o kus dopředu," prohlásil nový první muž českého golfu.

Do funkce viceprezidentů byli zvoleni také v prvním kole dosavadní viceprezident Juraj Werner (53 hlasů) a někdejší člen výboru Karel Čelikovský (48), naopak volbou neprošli Jan Loužecký (44) a Jan Mergl (39).

Zbytek výboru zůstal stejný jako v minulém období: předseda STK Aleš Libecajt, hospodář Maria Stilerová, členové výboru pro spolupráci s kluby Michal Rulák (Západ A), Dominik Maršík (Západ B), Jiří Strnad (Východ A) a František Holiš (Východ B).

Kontrolní komise bude pracovat ve složení Petr Ditrich, Martin Kopčák, Vlastimil Štefl a Petr Uhlík, který komisi vedl doposud.

Podle původního rozpočtu měla ČGF původně hospodařit s přebytkem 1,321 miliónu, ale nakonec byl kladný výsledek větší (4,716 miliónu Kč). Důvodem byla nemožnost kvůli koronavirovým opatřením uspořádat některé akce, především pak reprezentační kempy a starty na turnajích v zahraničí.

Bez větších průtahů došlo i ke schválení rozpočtu na letošní rok, jehož původní březnový návrh se rovněž v důsledku opatření proti šíření epidemie měnil a v úvodu roku se neuskutečnilo několik plánovaných reprezentačních výjezdů. ČGF bude hospodařit s plánovanými příjmy 43,383 miliónu korun, výdaje jsou plánovány ve výši 46,956 miliónu.

Podle zprávy generálního sekretáře Aleše Libecajta se změnil počet klubů. Při loňské konferenci měla ČGF celkem 183 klubů, z toho 124 s volebním právem a 59 přidružených, letos počet klubů v rámci federace stoupl na 185 (122+63).

Kdo je Vratislav Janda?

Právník, manažer, bývalý diplomat, věnuje se korporátní komunikaci a vztahům mezi státní správou a subjekty, které zastupuje. Kandidaturu podal s Janem Loužeckým, zakladatelem společnosti Tee Time, kandidujícím na pozici viceprezidenta.

Základní vize:

  • Proměnit ČGF v moderní sportovní a funkční organizaci 21. století tak, aby zastupovala celý český golf, ne jen jeho část
  • Hlubší propojení tří základních subjektů: ČGF jako reprezentanta soutěžního golfu, PGAC jako garanta vzdělávacího a tréninkového procesu a Asociace golfových hřišť jako reprezentanta infrastruktury
  • Změnit vnitřní uspořádání federace, upravit stanovy, provést analýzu všech organizačních i finančních procesů ve federaci

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení