Sestry Kordovy zahrály pod par, ale málo. Za titulem míří Lee6

Jeungeon Lee6

Korejka Jeongeun Lee6 po rekordním druhém kole na The Amundi Evian Championship, čtvrtém majoru sezony LPGA, zvýšila své vedení už na pět ran. Nelly i Jessica Kordovy sice zahrály svá kola pod par, ale drží pozice daleko od těch nejlepších. Na turnaji LET Access Series o sobě dala vědět česká profesionálka Kristýna Napoleaová, která skončila v top 10.

Mladší ze sester Kordových Nelly zahrála ve třetím kole dvě rány pod par a s celkovým skóre -3 si nepatrně polepšila, ale na dělené 32. pozici ztrácí na vedoucí Korejku propastných patnáct ran.

Starší Jessica zapsala ve třetí rundě výsledek -1 a se stejné skóre drží i celkově, což ji zařadilo na dělenou 46. pozici.

Korejka Lee6 se sice rozjížděla pomaleji a musela záhy „hasit“ bogey na třetí jamce, ale v dalším průběhu kola už 25letá hráčka s přehledem kontrolovala své vedení. A zvyšovala svůj náskok i díky eaglu na jedenácté jamce. Vede se skóre -18 s náskokem pěti ran před Američankou Yealimi Noh.

"Jsem se svým dnešním výsledkem naprosto spokojená, protože několik ran se mi tak docela nepovedlo a minuly svůj cíl. Ale dařilo se mi dobře zachraňovat. Včera jsem hrála, ale dnes odpoledne a greeny se velice zrychlovaly. Jejich rychlost byla úplně jiná než o den dřív. Na to se musím ve finálovém kole soustředit," uvedla Lee6.

Druhé místo drží Američanka Noh, která třetí kolo zakončila skvěle třemi birdie v řadě na závěrečných jamkách. Na třetím místě je o ránu zpět se skóre -12 bývalá světová jednička Lydia Ko z Nového Zélandu.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Napoleaová na LET Access Series v top 10

Na turnaji Santander Golf Tour patřícím do série LET Access Series se ze čtveřice českých hráček dařilo nejvíc Kristýně Napoleaové. Česká profesionálka po kolech 71, 72 a 70 a s konečným skóre -3 proklouzla do top 10, když obsadila dělené 10. místo.

Na dělené 24. pozici skončila Šideri Váňová s konečným skóre +1 (73, 71, 73) a na 52. místě ještě další česká profesionálka Kateřina Vlašínová s výsledkem +9 (74, 75, 76). Jedinou z českého kvarteta, která neprošla cutem, byla Eva Koželuhová, která dohrála už po dvou kolech se skóre +10 (84,70).

Z vítězství se radovala Angličanka Rachael Goodall se skóre -12, která až v play-off udolala Rusku Ninu Pegovou.

Konečné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení