Trable velkých jmen na PGA Tour. DJ nedal cut, Fowler se propadl

Dustin Johnson

Jeden den skvělý golf, druhý den všechno jinak. Radost Rickieho Fowlera z návratu kvalitní hry vyprchala na turnaji 3M Open hodně rychle. Ještě hůř dopadl druhý hráč světa Dustin Johnson, který nedal cut. O vedení se po 2. kole dělí Adam Hadwin a Ryan Armour.

Po prvním kole Fowler vedl a lebedil si, jak se jeho hra dává krok po kroku dohromady. Ve druhém kole už to na hřišti TPC Twin Cities neplatilo. Zahrál dvě rány nad par a propadl se pořadím o 25 příček.

Ještě hůř dopadl Johnson, který přitom na turnaj dorazil s velkou motivací napravit loňské fiasko. Před rokem totiž zahrál v prvním kole 78 ran, sedm nad par, a následně odstoupil kvůli bolestem zad.

Letos sice zvládl i druhé kolo, ale na poslední osmnácté jamce poslal míček po ráně z týčka do vody, zahrál bogey a neprošel cutem.

Do čela turnaje se propracovali Adam Hadwin a Ryan Armour. Oba shodně zahráli ve druhé rundě šest ran po par a vedou se skóre -10. Pro Kanaďana Hadwina je to úleva, protože na posledních třech turnajích ani jednou neprošel cutem a propadl se v žebříčku FedExCupu až na 120. pozici.

Teď se opět vrátil do boje o play-off. "Dneska jsem hrál opravdu dobře. Nedostával jsem se do žádných potíží. Výborně jsem drivoval, fungovala mi železa a proměňoval jsem putty," prohlásil 33letý Kanaďan.

Hadwin má na svém kontě zatím jediné vítězství na PGA Tour – na Valspar Championship z roku 2017. Jediný titul má dosud i Armour – Sanderson Farm Championship v roce 2018. Do vedení se vyhoupl i díky skvělému finiši – na posledních osmi jamkách zahrál pět birdie.

"Snažím se. Nemám pocit, že bych měl nějak špatný rok. Několik cutů, pět, nebo šest mi uniklo jen o jedinou ránu. Bylo to vždycky na hraně, ale spadl jsem na tu špatnou stranu. To je to, co mě žere a co se snažím otočit," prozradil Armour.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení