Na lukrativní odměny v Itálii nedosáhne ani jeden z trojice Čechů

Šimon Zach

Ani jeden z trojice českých golfistů se bohužel nedostal na turnaji Italian Challenge, který je součástí druhé evropské ligy, do finálových kol. Filip Mrůzek a Šimon Zach neprošli cutem, Stanislav Matuš odstoupil už po prvním kole, v němž zahrál 76 ran, tedy pět nad par.

Nebyl to pro české hráče ani trochu povedený turnaj. A to i přesto, že Italian Challenge se řadí k těm lukrativním podnikům na Challenge Tour. Dotace turnaje ve výši 300 000 euro se řadí k těm nejvyšším ve druhé evropské lize.

Filip Mrůzek po prvním kole v paru zahrál ve druhé rundě na hřišti Margara Golf Club ve Fubine jednu ránu nad par. Nasbíral sice čtyři birdie, ale také tři bogey a navíc ještě jedno double bogey. Bylo z toho dělené 78. místo, dvě rány pod hranicí cutu, který byl -1.

Ještě hůř dopadl Šimon Zach, který kvůli zpoždění turnaje dohrával až v podvečer. Už v úvodní rundě zahrál 3 rány nad par, a tak musel dohánět poměrně velké manko. Oproti první rundě se sice zlepšil, ale pod par své skóre nestlačil.

Ve druhém kole zahrál dvě birdie, ale také ještě o jedno bogey víc a dohrál kolo jednu nad par, celkově +4, což ho zařadilo až na dělené 112. místo.

Stanislav Matuš v Itálii odehrál jen jedno kolo. A jeho karta byla pěkně "divoká" – tři birdie, čtyři boge ya ještě dvě double bogey. Sečteno, podtrženo, +5. Do druhého kola už nenastoupil.

V čele turnaje je Francouz Frederic Lacroix, který zahrál ve druhém kole sedm ran pod par a celkově vede se skóre -12.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení