Nelly i Jessica Kordovy daly cut, ale hvězdou dne byla Lee6

Nelly Korda

Výrazně lepší druhé kolo, než to první, zahrály sestry Kordovy na turnaji The Amundi Evian Championship, který je letos čtvrtým majorem na LPGA. Obě nakonec jistě prošly cutem, ale hvězdou dne byla Korejka Jeongeun Lee6, která zahrála skvělých 10 ran pod par.

Po čtvrtečním kole, v němž zahrála tři rány nad par, tentokrát ve druhém dějství Nelly Korda stlačila své skóre pod par. Zahrála pět birdie a jediné bogey a díky skóre čtyři pod par se posunula na dělené 40. místo s celkovým skóre -1.

Dvě rány pod par zahrála ve druhém kole i její starší sestra Jessica, celkově je v paru na děleném 56. místě a i ona si zahraje na majoru ve francouzském Evian-les-Bains víkendová kola.

Na vedoucí Korejku Lee6 se ale dívají s uctivým odstupem. Světová jednička Nelly Korda na korejskou golfistku ztrácí celých čtrnáct ran. Lee6 výkonem 61 ran vyrovnala historicky nejnižší skóre na majorech.

A její skóre 127 ran po 36 jamkách je nejnižší v celé historii majorů – mužských i ženských. Překonala tak výkon Brookse Koepky, který na úvodních 36 jamkách PGA Championship v roce 2019 zahrál 128 ran.

"Vypracovala jsem si spoustu šancí na birdie. A taky jsem je proměňovala. Snažila jsem se hrát co nejjednodušeji a puttování mi dneska šlo opravdu hodně dobře," komentovala Korejka svůj parádní výkon.

"Snažila jsem se jen míček držet na fairwayi a trefovat greeny. To bylo všechno," prozradila svůj zdánlivě jednoduchý recept na úspěch aktuálně vedoucí hráčka na Evian Championship.

Její caddie David Buhai měl velice snadný den. Vlastně jí jen doprovázel a nesl bag. "Každý putt vypadal, jako by měl padnout do jamky. A taky se tak stalo. Bylo to neuvěřitelné. Žádné nervy. Vůbec jsem se do toho nepletl," doplnil caddie Buhai.

Lee6 vede se skóre -15 s náskokem tří ran před dvojicí Thajek, jimiž jsou Pajaree Anannarukarn a Ariya Jutanugarn.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení