Tohle tu už dlouho nebylo. Fowler dělí vedení na turnaji PGA Tour

Rickie Fowler

Tak tohle už tady dlouho nebylo. Čekali na to golfoví fanoušci, experti a především samotný hráč. Rickie Fowler vede po prvním kole, byť nedohraném pro tmu, turnaj 3M Open na hřišti TPC Twin Cities. A ukazuje, že se sice pomalu, krok za krokem, jeho bývalá forma vrací.

"Ještě to všechno do sebe nezapadá," přiznal Fowler, který od svého posledního vítězství a svého pátého na PGA Tour, kterým byl turnaj Waste Managament Phoenix Open v roce 2019, odehrál dalších 50 podniků zámořské série bez úspěchu.

Teď po úvodní rundě dělí vedení se skóre -7 společně s Troyem Merrittem a Jhonattanem Vegasem. A jako by chtěl navázat na poslední kolo na The Open v Royal St. George’s před necelým týdnem, v němž zahrál 65 ran.

Do jeho hry se pomalu vrací bývalá jistota a konzistence. Zatímco v prvních 47 kolech letošní sezony nezahrál čisté kolo bez bogey ani jednou, v posledních 26 rundách si připsal i pět čistých kol.

"Z toho mám opravdu radost. Pokračuji v tom, co jsem hrál už minulou neděli. Jen jsem ještě potřeboval "utáhnout" pár věcí. Tohle hřiště je sice docela velkorysé, ale taky je tu několik vodních překážek, kterým se musíte vyhnout. Jinak tady většinou útočíte," poznamenal Fowler.

"A co je za tou změnou? Snažím se všechno zjednodušit, soustředit se na ránu po ráně, den po dni. Když bude víc dní, jak ten dnešní, tak bude všechno zase v pořádku," přál si 32letý Američan.

Zlepšení jeho hry se projevilo především na greenech, na nichž se v předešlých dvou letech hodně se svým putterem trápil. "Bylo hezké vidět, jak mi některé rány perfektně vyšly. To proto, že v posledních pár letech mi puttování moc nepomáhalo," přiznal Fowler, jemuž stačilo v prvním kole pouhých 26 puttů.

Fowler dělí vedění mj. s Merrittem, který chodil na střední školu ve Spring Lake Parku, pouhých šest mil od TPC Twin Cities, takže hřiště velice dobře zná.

"Tohle hřiště znám už asi dvacet let. Hráli jsme na něm už jako maturanti. Je skvělé pro hráče, pro diváky a můžete tady nasbírat docela dost birdie. Skóre jsou tady obvykle hodně nízké. Jestli máte rádi střílečky, tohle hřiště je pro vás," popsal Merritt hřiště svýma očima.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení