Kolik hráčů prošlo cutem na všech majorech? A kolik si vydělali?

Jon Rahm

Čtveřice majorů v roce 2021 už je minulostí, ale jen poměrně malá hrstka golfistů si může říct, že turnaje velké čtyřky zvládla úspěšně. A také se slušným finančním přilepšením. Cutem na všech čtyřech majorech totiž prošlo pouze čtrnáct hráčů ze sedmi různých zemí.

Letošní majory měly čtyři různé vítěze – na Masters vyhrál Hideki Matsuyama, na PGA Championship triumfoval nestárnoucí Phil Mickelson, na US Open získal první titul z majoru Jon Rahm a naposledy minulý týden zvítězil na The Open Collin Morikawa.

Ale jen Rahm a Morikawa dokázali ze čtyřlístku vítězů projít na všech čtyřech majorech pokaždé cutem. Stejně jako dalších dvanáct hráčů.

Tady je čtrnáctka golfistů, která odehrála všechna kola na letošních majorech: Bryson DeChambeau, Harris English, Collin Morikawa, Scottie Scheffler a Jordan Spieth (všichni USA), Paul Casey, Matt Fitzpatrick a Ian Poulter (Anglie), Christiaan Bezuidenhout a Louis Oosthuizen (JAR), Joaquin Niemann (Chile), Shane Lowry (Irsko), Jon Rahm (Španělsko) a Robert MacIntyre (Skotsko).

Měřeno výsledky a především finančními zisky prošel čtyřmi majory nejlépe Rahm. Vedle svého triumfu na US Open skončil na ostatních majorech v top 10: třetí na The Open, pátý na PGA Championship a dělený osmý na Masters. A především si 26letý Španěl, který v součtu všech čtyř turnajů zahrál 26 ran pod par, vydělal 3 632 500 dolarů.

Peníze, které si vydělal jen na těchto čtyřech majorech, by Rahmovi stačily k tomu, aby se umístil v první čtyřstovce žebříčků příjmů za celou kariéru a dostal se i před taková jména, jakými byli Lee Trevino, Frank Nobilo, Johnny Miller, či Ian Baker-Finch.

Největším soupeřem na letošních majorech byl pro Rahma Jihoafričan Oosthuizen, jemuž může být náplastí za zklamání z finálového kola The Open, v němž neudržel vedení, nadmíru zajímavý výdělek z letošních majorů ve výši 3,168 milionu dolarů.

Přes hranici milion dolarů ze všech čtyř majorů se dostali i Spieth, English a Morikawa.

Ze čtrnácti hráčů, kteří letos odehráli všech šestnáct kol na majorech, bylo hned devět do třiceti let. Nejmladším z nich byl Niemann ve věku 22 let. Do bojů těch nejlepších ale příliš nezasáhl – jeho nejlepším výsledkem bylo dělené 30. místo na PGA Champioship.

Naopak nejstarším hráčem, který odehrál kompletní všechny majory, byl ve věku 45 let Poulter a možná si tím řekl o divokou kartu do rydercupového týmu Evropy. Společně s Caseym, jemuž je 43 let, byli jedinými čtyřicátníky, kteří dali na všech majorech cut.

Přehled čtrnácti hráčů, kteří odehráli kompletní majory v roce 2021:

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení