Tři Češi na PGT v TOP 10! Bareš zahrál nejlepší kolo dne

Jakub Bareš

Další velmi povedený turnaj za sebou mají čeští golfisté na Pro Golf Tour. Hned tři se umístili na Raiffeisen Pro Golf Tour St. Pölten 2021 v elitní desítce, když nejlépe dopadl dělený třetí Jan Cafourek. Nejlepší výsledek ve finálovém kole zaznamenal Jakub Bareš.

Cafourek po nevýrazném prvním kole za 69 ran doslova explodoval ve středu, kdy se 62 ranami dotáhl na samé čelo leaderboardu. Před finálovým kolem dělil třetí pozici, kterou ve čtvrtek udržel.

Opět se rozjížděl trochu pomaleji, když po pěti parech sice zahrál dva berdíky na šestce a osmičce, s úvodní devítkou se ale rozloučil ztrátou rány na devítce. Bylo to ale jeho poslední zaváhání!

Druhá polovina finálového kola už byla v jeho podání bez chyby, když si připsal další dva berdíky na 11 a 18. Po kole za 67 ran (-3) si polepšil na celkové skóre -12, tři rány za nejlepší dva hráče turnaje.

Jen o ránu za Cafourkem skončil na dělené páté příčce obhájce loňského titulu Aleš Kořínek, který ve čtvrtek prožil čistou rundu se třemi birdie a eaglem na pětiparové pětce. Do klubovny přinesl 65 ran (-5).

Vůbec nejlepší výsledek ze všech ve finálovém kole zapsal Bareš, který se díky 63 ranám (-7) posunul na konečné dělené sedmé místo (celkově -10). Ve čtvrtek zahrál osm birdie a jediné bogey.

Cutem prošel z českých hráčů ještě Michal Pospíšil (-6, T17), finálové kolo si zahrál také nedávný šampion jamkovky Pro Golf Tour, slovenský profík Peter Valášek (-4, T31). 

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení