Nelly Korda relaxuje u videoher. Překvapí vás, jaké hraje

Nelly Korda

Nelly Korda je světovou golfovou jedničkou a v této pozici vstupuje v tomto týdnu poprvé do turnaje kategorie major. Také na Evian Championship si přitom zabalila svůj herní laptop, se kterým relaxuje a odvádí myšlenky od světa golfu.

Sama přiznává, že někdy je to těžké, nemyslet pořád na golf. A od té doby, co je světovou jedničkou, je to možná ještě těžší. "Občas říkám, štípněte mě. Je to opravdu realita?" přiznala novinářům ve středu ve Francii vítězka nedávného Women's PGA Championship.

Celkem na LPGA vyhrála ve svých teprve 22 letech už šest titulů, z toho tři letos. Stále jsou však před ní letos velké akce - v tomto týdnu Evian Championship, poté olympijský turnaj, AIG Women’s Open a Solheim Cup.

"Do každého týdne jdu s novým nastavením v hlavě. A je jedno, jak jsem na tom v žebříčku. Hodně lidí na sebe během těch týdnů vytváří velký tlak, hlavně mentálně, a já už jsem si v minulosti potvrdila, že pak jste úplně vysátí, mrtví," popisuje Nelly své už získané zkušenosti.

Aby byla v psychické pohodě, opouští mezi turnaji a někdy i na nich reálný svět a baví se v tom virtuálním. A jaké hry má momentálně nainstalované? 

"Právě teď je to Call of Duty: Modern Warfare," prozradila mladší z dcer legendárního českého tenisty Petra Kordy, že jsou to akční střílečky, které jí pomáhají vyčistit hlavu.

Nyní ale má prý zálusk ještě na další herní žánr: "V dětství jsem měla ráda karetní hry, takže si asi nějaké stáhnu. Stává se ze mě kompletní nerd."

 

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení