Reid vynechá Evian kvůli COVIDu a Tokiu, mimo hru i Spilková

Mel Reid

Nepříjemné rozhodnutí na poslední chvíli čekalo Angličanku Mel Reid, která si musela vybrat - buď si zahraje Evian Championship, nebo olympijské hry v Tokiu. Zvolila druhou možnost a své místo na majoru přenechala náhradnici. Ve Francii si pak nezahraje ani Klára Spilková.

Reid původně plánovala odehrát jak čtvrtý ženský major tohoto roku, tak následný olympijský turnaj. Její plány ale překazily nové restrikce v cestování mezi Francií a Británií. Samozřejmě kvůli pandemii COVIDu.

Británie totiž v pátek oznámila, že ti, kteří se do země vrátí nebo přijdou z Francie, musí od pondělí do desetidenní karantény. A je jedno, jestli jste očkovaní či nikoliv. Důvodem je strach z mutace Delta, která straší svět.

Kdyby tak Reid odcestovala do Evian-les-Bains, nestihla by po návratu do Británie odcestovat do Tokia na olympijský turnaj.

Musela si tak vybrat, jedno nebo druhé.

"Jsem neskutečně zklamaná z toho, že se musím letos odhlásit z Evian Championship, a to kvůli omezení v cestování, když bych po návratu z Francie do UK nestihla odlet olympijského týmu," vzkázala Reid.

Ta podle vlastních slov vyzkoušela všechny možnosti: "Snažili jsme se s týmem a LPGA najít cestu, jak bych se mohla zúčastnit obou akcí, ale bohužel nyní to není možné. A byl by to až příliš velký risk, přijít o možnost stát se olympionikem, která může přijít jednou za život."

"Nemohu se dočkat, až se na Evian vrátím v dalších letech a děkuji organizátorům, že situaci chápou," dodala Reid, která tak uvolnila jedno místo ve startovním poli, které okamžitě zabrala jedna z náhradnic.

Mezi nimi je stále také Klára Spilková, aktuálně na druhém místě na čekačce. Podle našich informací je už ale nyní nereálné, že by se na turnaj stihla přepravit, pokud by se přeci jen ještě uvolnila dvě místa.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení