Hledáte někoho, kdo za vás zahraje v paru? Jsem váš, štve McIlroye

Rory McIlroy

Na letošním 149. The Open zahrál 17 birdie, což je jen o dvě méně, než šampion Collin Morikawa. Jenže zatímco Američan se v neděli večer mazlil s pohárem na klaret, Rory McIlroy trochu naštvaně mířil domů.

Morikawa vyhrál nejstarší golfový turnaj při svém debutu se skóre -15 o dvě rány před Jordanem Spiethem. A celkem o 15 ran před McIlroyem, který i přes 17 berdíků došel jen v paru a skončil na děleném 46. místě.

"Pokud hledáte někoho, kdo za vás má zahrát týden v paru, jsem váš," řekl po dohrání novinářům McIlroy, podle kterého tolik birdie je "dost na to, aby měl mít šanci vyhrát golfový turnaj".

Jenže to by rodák se severoirského Holywoodu nesměl tolik chybovat. A to hned v úvodu, když ve čtvrtek zahrál čtyři bogey na úvodních jedenácti jamkách. Zahrál v paru, stejně jako o den později v pátek, kdy zahrál bogey na úvodních dvou jamkách a na dvou z posledních tří.

Start do kola se mu povedl pouze v sobotu, kdy sice obešel úvodní devítku za 31 ran, ale více než celkových 69 z toho nevykouzlil. V neděli se pak s hřištěm Royal St George's loučil rundou za 71 ran.

"Udělal jsem příliš mnoho chyb. Myslím, že to se stává, když se něco snažíte dělat trochu jinak. Řada těch bogey nepřišla kvůli špatnému švihu, ale špatnému rozhodnutí. Nebo když jsem se pokoušel o něco, o co jsem se pokoušet neměl," zhodnotil 32letý Severní Ir své vystoupení.

McIlroy tak protahuje své čekání na další major titul, když poslední ze svých čtyř získal v roce 2014 na PGA Championship. Letos skončil nejlépe dělený sedmý na US Open, jinak to byla bída. Na Masters ani nedal cut.

"V některých týdnech musíte být pasivnější, jindy zase agresivnější. Já nyní stále pracuji na tom, abych našel svou formu a úroveň, na které vím, že jsem schopný hrát," dodal McIlroy před odjezdem z Anglie.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení