Do třetice to Ničovi nevyšlo, kdo se koupal v Kácově?

Teaching Tour Kácov

Letošní třetí turnaj zavedl Czech Pro-Am Teaching Tour na Panorama Golf Resort Kácov a jeho náročné devítky Forest a Meadows. A přinesl překvapení, když na rozdíl od Albatrossu i dvoudenního mistrovství v Berouně se vítězem nestal Petr Nič, obhájce jak celkového loňského titulu na tour, tak výhry právě na Panoramě. Vyhrál Štefan Páleník.

Niče limitovalo zranění ramene, kvůli němuž se tentokrát dělil až o 8. místo. Svižné greeny a sílící vítr v jinak příjemné teplotě tak zvládl nejlépe Páleník (na fotce vlevo), pro kterého to bylo první vítězství v sérii.

Profesionál zahrál 69 ran (-3), hlavně díky své první devítce Forest, kde dal eagle na dvojce a birdie na trojce spolu se sedmi pary. Double bogey na dvojce Meadows obložil třemi birdie a ani bogey na čtyřparové sedmičce už mu vítězství vzít nemohlo.

"Poprvé jsem hrál Panoramu z bílých odpališť a byl to oproti černým nezvyk, ale příjemný. Krásně hřiště, fajn greeny, co víc si přát," řekl vítěz, za kterým o tři rány zpět skončil Jiří Němeček, mj. se samými pary na Forestu, třetí byl se 74 údery Rudolf Nechanický jr. (na fotce vpravo).

Ten mohl litovat hlavně triple bogey na pětiparové osmičce Forestu. Přesto vyhrál soutěž týmů spolu s Janem Buřilem (na fotce druhý zprava), který díky 42 bodům ovládl soutěž amatérů. Dohromady měli vítězové 80 bodů.

Mezi Apprentice vyhrál s náskokem šesti ran Jakub Švarc (73, na fotce druhý zleva), přestože začal Forest double bogey, ale pak si na této devítce zapsal čtyři birdie.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení