Osm Evropanů pro Ryder Cup je už prakticky jistých. Kdo další?

Padraig Harrington

Sotva Padraig Harrington dohrál poslední putt na letošním The Open, které mu nevyšlo tak docela podle jeho představ, okamžitě přehodil „výhybku“ a z hráče se proměnil v kapitána rydercupového výběru Evropy. A spíš jen naznačil, než prozradil, jak jeho tým vzniká.

Konečnou sestavu týmu Evropy pro zářijový duel Ryder Cupu proti USA ve Whistling Straits sice Harrington oznámí až po zářijovém turnaji BMW PGA Championship ve Wentworthu, ale už teď v hlavě nosí přibližnou sestavu.

Jistotu mají ti, kteří v aktuálních žebříčcích drží místa zaručující automatickou nominaci. Zdá se, že osmička hráčů je už jasná: Jon Rahm, Tyrrell Hatton, Tommy Fleetwood, Rory McIlroy, Viktor Hovland, Matt Fitzpatrick, Lee Westwood a Paul Casey.

"Za předpokladu, že se nikdo nezraní, je osmička jistých hráčů prakticky jasná," potvrdil Harrington.

Ve hře tak zůstává poslední místo zajišťující automaticky start v Ryder Cupu. Čerstvě se na něj po 149. The Open protlačil Ir Shane Lowry a odsunul z ní Francouze Victora Pereze.

"Můj plán pro zbytek sezony je dostat se do týmu. A chci udělat vše, co dokážu, aby Padraiga nebolela v září hlava. Myslím, že moje výkony v poslední době a na velkých turnajích jsou dobré," konstatoval Lowry, který je i dobrým přítelem svého krajana Harringtona.

Ani Lowry ale nemá ještě svou pozici zdaleka jistou – ze zadních pozic se na něj tlačí další kandidáti, mj. Robert MacIntyre, Guido Migliozz, či Bernd Wiesberger.

A jak to bude s udílením divokých karet, které má evropský kapitán k dispozici tři? "Řekl bych, že momentálně se rozhoduji mezi šesti zkušenými hráči a třemi nováčky. Pravdou ale je, že pro nováčka je mnohem těžší získat divokou kartu. To by museli předvést něco opravdu mimořádného. Hodně záleží i na tom, kdo se dostane do týmu z devátého místa," prozradil Harrington.

Vše nasvědčuje tomu, že právě podle toho, kdo proklouzne z poslední příčky zajišťující start v Ryder Cupu. Pokud to bude nováček, divoké karty si nejspíš rozdělí spíš zkušení hráči. Nejčastěji padají jména Iana Poultera, Sergia Garcii, či Justina Rose.

"Hodně mi napoví, jak se hráčům dařilo zvládat hru na velkých turnajích pod velkým tlakem. A nejde ani tak o to, jestli jsou schopní zahrát kolo šest sedm ran pod par, ale o to, aby dokázali hrát nejlepší golf ve stresu, pod tlakem, když vedou, nebo jsou blízko vedení," naznačil Harrington svou strategii výběru hráčů.

"V příštích týdnech budu o konečné sestavě ještě hodně a hodně přemýšlet. A jsem docela rád, že nemám šest divokých karet jako Američané. Ty moje tři karty docela zužují okruh hráčů, kteří si myslí, že mají šanci dostat se do týmu," ulevil si Harrington.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení