Poražení na The Open: vzteklý Spieth a zdrcený Oosthuizen

Louis Oosthuizen

Louis Oosthuizen a Jordan Spieth, oba byli ve hře o Claret Jug na 149. The Open, ale na vítěznou trofej nedosáhli. A to i přesto, že Oosthuizen po prvních třech vedl, ale nezvládl finálovou rundu. Stejně tak nebyl úspěšný Spieth, který doplatil na pár hloupých chyb.

Dvě zprávy přineslo The Open pro 38letého Jihoafričana. Dobrou a špatnou. Obě s jistou dávkou ironie. Tou dobrou bylo, že neskončil na třetím majoru za sebou opět druhý. Tou špatnou bylo, že nevyhrál, přestože po prvních třech vedl.

Oosthuizen nakonec skončil dělená třetí. Umístění, které by téměř každý golfista bez váhání bral, ale nikoliv zkušený Jihoafričan. Před jedenácti roky získal svůj dosud jediný titul z majoru – v roce 2010 právě na The Open v St Andrews.

Jenže od té doby skončil na majorech šestkrát druhý. Naposledy na letošním PGA Championship a US Open. A na majorech od té doby "prohrává" 0:42. Jeho šance získat podruhé Claret Jug dostaly tvrdý zásah na sedmé pětiparové jamce, na níž zahrál bogey, zatímco Morikawa birdie.

"Sedmá jamka byla určitě tím zlomovým bodem. Louis na ní prožil smolný okamžik. Ale je to výborný hráč, skvěle odpaluje, je důsledný. Bude dál klepat na dveře majorů a jsem si jistý, že jich ještě pár vyhraje. Je prostě příliš dobrý," chválil svého soka Morikawa, který s ním šel ve finálovém flightu.

Naopak, Oosthuizen trýznivý okamžik nezvládl a byl svým výkonem v nedělním kole tak zdrcen, že odmítl mluvit s novináři. Zhruba hodinu po turnaji pak poslal tweet, v němž děkoval divákům a gratuloval Morikawovi.

"Děkuji divákům za neuvěřitelnou podporu a blahopřeji Collinovi. Hrál s přehledem a s odvahou. Dobrá práce, kámo," vzkázal Oosthuizen, tentokrát nikoliv druhý, ale "až" třetí.

To Spieth, který skončil druhý dvě rány za vítězem, byl mnohem sdílnější. A přiznal, že byl blízko tomu, aby něco po dohrání třetího kola vzteky rozmlátil. To proto, že na závěrečných jamkách sobotního kola zahrál dvě bogey, které ho připravili nejen o místo v posledním flightu, ale možná i o vítězství.

"Udělal jsem dvě naprosto hloupé chyby. Byl jsem vzteky bez sebe. Když jsem přišel domů, říkal jsem, jestli je tam něco, co bych mohl rozbít. Věděl jsem, že jsem mohl hrát ve finálovém flightu," prozradil své rozpoložení Spieth.

Další dvě chyby ale přišly v úvodu finálového kola - opět dvě bogey. Nepomohl ani skvělý zbytek kola s jedním eaglem a čtyřmi birdie. "Na druhou stranu jsem udělal všechno, abych tenhle turnaj vyhrál. Nicméně ta hořkost tam je. Pořád jsem si říkal, mohl si vést turnaj. Tak jsem to cítil," přiznal Spieth. Čtvrtý ke svým dosavadním třem titulům za majorů v Royal St. George’s nepřidal.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení