The Open vyhrál Morikawa a slaví druhý major titul

Collin Morikawa

Collin Morikawa v neděli v Royal St. Georges potvrdil, že se narodil pro velký golf. Ve svých teprve 24 letech vyhrál svůj druhý major, když po loňském vítězství na PGA Championship přidal titul také na The Open. Finálové kolo zvládl bez chyby a vyhrál o dvě rány. Při svém debutu!

Morikawa vstupoval do finálové rundy se ztrátou rány na lídra po všech třech úvodních kolech Louise Oosthuizena. Na toho se dotáhl po jeho chybě a ztrátě rány na čtyřce a pomyslný zlom přišel na sedmičce, kde zahrál Jihoafričan své druhé bogey dne, zatímco Američan první birdie.

Z ničeho nic z toho bylo vedení o dvě rány, které si Morikawa pojistil dalšími berdíky na osmičce a devítce. Úplně jednoduché to ale mít neměl.

Do hry o titul se totiž po slabším rozjezdu (bogey na 4 a 6) přihlásil eaglem na sedmičce Jordan Spieth, který následně zapsal další čtyři birdie (9, 10, 13, 14) a byl nejvážnějším vyzyvatelem mladého krajana.

Ten se ale uklidnil berdíkem na 15, díky kterému navýšil své vedení znovu na dvě rány a na tom se už do konce nic nezměnilo. Morikawa i Spieth zahráli zbylé jamky v paru a na 149. The Open bylo hotovo.

Morikawa nakonec vyhrál se skóre -15 o dvě rány před Spiethem, o další dvě rány zpět skončili na děleném třetím místě Oosthuizen (finále za +1) a Jon Rahm (-4), který se stane v pondělí světovou jedničkou.

Krátce po půl osmé našeho času proměnil Morikawa poslední putt celého turnaje a po kolech za 67, 64, 68 a 66 se mohl těšit na víno z poháru na klaret. Oslavit ním může své páté vítězství na PGA Tour v kariéře.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení