Báječný československý den v Rakousku, Kořínek má nové maximum

Aleš Kořínek

Skvělé finálové kolo prožili na turnaji Challenge Tour v Rakousku čeští a slovenští golfisté. Dokonce v TOP 10 na Euram Bank Open skončil dělený osmý Aleš Kořinek, výrazně výsledkově si pak polepšili také Stanislav Matuš, Jakub Bareš a slovenský amatér Tadeáš Teťák.

Kořínek potvrdil, že se mu v Adamstalu daří. V roce 2018 si zde děleným jedenáctým místem vytvořil své maximum na Challenge Tour, které nyní ještě o tři příčky vylepšil. A děkuje za to skvělému víkendu.

Po úvodních dvou kolech za 68 ran byl na skóre -4, v sobotu ale po dlouhém čekání zahrál čtyři rány pod par za jediný den a v neděli vystřihl rundu ještě o ránu lepší! Stejně jako v sobotu těžil z povedeného startu, když byl po třech jamkách tři pod, tentokrát díky třem berdíkům.

Poté sice přišlo bogey na devítce, ale další série tří birdie tentokrát na čtyřech jamkách (12, 13, 15) ho posunula k výsledku 65 ran (-5) a celkovému skóre -13. To stačilo na dělené osmé místo, za které Kořínek vyinkasoval 4686,67 eur, v přepočtu zhruba 120 tisíc korun.

Jakub Bareš (foto: Ladislav Adámek)

Pět ran pod par se v neděli dostal také Bareš. Ten zvládl také skvěle úvodní jamky první devítky, která pro něho ale ve finálovém kole byla druhou.

Díky berdíkům na jamkách 12 a 15 na nic vstupoval se skóre -2, které ještě vylepšil zahranými birdie na 2 a 4 a dokonce eaglem na 3. Šest ran pod par ale kvůli bogey na osmičce neudržel, přesto se v leaderboardu posunul s celkovými -8 o dvacet míst na dělenou 31. příčku.

Stejně na turnaji skončil také Matuš. I on přitom v neděli zahrál na trojce eagle, a stejně jako Kořínek byl po třech jamkách tři pod par, když přidal birdie na jedničce. Ve zbytku kola přidal tři birdie a dvě bogey.

Stanislav Matuš (foto: Ladislav Adámek)

Parádní turnaj prožil mladý slovenský amatér Tadeáš Teťák, který na turnaji startoval také díky sponzorské pozvánce Relmostu. Rozjížděl se pomaleji (70, 69), ale o víkendu vystřihl skvělé výsledky 64 a 65 ran a s celkovým skóre -12 skončil jedinou ránu od TOP 10 na děleném 11. místě.

Z turnajového vítězství se raduje Velšan Stuart Manley (-18).

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení