Znovu 59! Titul na LPGA slaví sestry, ale ne Kordovy

sestry Jutanugarnovy

Jako den a noc se lišily výkony thajských sester Jutanugarnových na týmovce LPGA. Během dvou kol foursomů se dostaly jen dvě rány pod par hřiště, ve furballech ale doslova excelovaly. V neděli si stejně jako v pátek připsaly magické golfové skóre 59 a slaví vítězství.

Ariya a Moriya Jutanugarnovy se na Great Lakes Bay Invitational díky výkonům ve fourballech dostaly celkově na skóre -24 a vyhrály o tři rány před obhájkyněmi titulu Cydney Clanton a Jasmine Suwannapura.

I přes na první pohled jasné vítězství došlo v samém závěru na menší drama. Na odpališti poslední tříparové jamky měly Thajky náskok tří ran, když šly v třetím flightu od konce. Jako první hrála Ariya...

A svou ranou skončila ve vodní překážce, která na hřišti v Michiganu obklopuje závěrečný green!

"Když skončila ve vodě, bavily jsme se o tom, jestli má hrát ještě jednou. Ale nakonec jsme se dohodly, že ne. Čekal mě putt z 35 stop, tak jsme si řekly, že jen pokud nedám dvojputt, tak ještě půjde trefit svou ránu," popsala dění na poslední jamce Moriya Jutanugarn.

Ta ale udělala vše pro to, aby k podobnému scénáři nemuselo dojít. Nakonec ani nepotřebovala dva putty, svůj desetimetrák do birdie proměnila a bylo rozhodnuto. Náskok v čele už byl dostatečný.

Pětadvacetiletá Ariya si díky vítězství na Great Lakes Bay Invitational připsala na LPGA už dvanáctý titul v kariéře, o rok starší Moriya slavila na nejprestižnějším dámském golfovém okruhu světa podruhé.

Turnaj nevyšel podle představ sestrám Kordovým, kterým se nedařilo především ve fourballech. Zatímco když dcery legendárního českého tenisty Petr Kordy hrály jedním míčkem, zapsaly výsledky 65 a 66 ran. Ve fourballech to bylo 69 a 67 ran. Se skóre -13 skončily dělené sedmnácté.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení