Oosthuizen drží těsný náskok, nahánějí ho zámořští hráči

Louis Oosthuizen

Louis Oosthuizen i nadále sní svůj letošní sen o vyhraném majoru. Poté, co skončil druhý jak na PGA Championship, tak US Open, je na The Open ve vedení i po třetím kole. Jeho náskok je ale před finále minimální, před Collinem Morikawou vede se skóre -12 o ránu.

Oosthuizen vedl v Royal St. George's po prvním i druhém kole. A nakonec vede po napínavé sobotní druhé devítce i po kole třetím. Nedělní finále ale slibuje velké drama, vysílat ho bude v přímém přenosu Golf Channel.

Jihoafričan se v sobotu rozjížděl pomaleji, po šesti parech v řadě ale v závěru úvodní devítky zapsal dvě birdie (7, 9) a udržel se na špici pořadí. Tam na něho dotíral v tu chvíli především skvěle hrající Jordan Spieth.

Pak ale Američanovi došel dech. Po birdie na desítce byl sice už čtyři rány pod parem pro kolo, ve zbytku dne už ale nezaskóroval a tři rány ztratil. Nejprve na jedenáctce, a poté i na závěrečných dvou jamkách.

S celkovým skóre -9 je Spieth třetí, ránu před dalším Američanem Scottie Schefflerem a Kanaďanem Corey Connersem.

Nejblíže lídrovi je tak po sobotě Morikawa, který sice začal špatně a po pěti jamkách byl dvě nad, zbytek kola ale naopak patřil jemu. Díky čtyřem birdie si v sobotu polepšil o dvě rány na celkovým mínus jedenáct.

Měl by tak být v neděli největším vyzyvatelem Oosthuizena, který má šanci vyhrát stylem start-cíl a připsat si druhé vítězství na The Open v kariéře, když se poprvé radovat v roce 2010 ve slavném St. Andrews.

Přímý přenos z finálového kola startuje na Golf Channelu v neděli v 10:00.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení