Shrek před sebe nikoho nepouští. Na The Open navýšil vedení

Louis Oosthuizen

I po druhém kole je na čele leaderbordu 149. The Open v Royal St. George´s to samé jméno. Vedení nejen udržel, ale ještě o ránu navýšil jihoafrický Shrek Louis Oosthuizen. V pátek zahrál 65 ran a s celkovým skóre -11 vede v polovině posledního majoru sezóny o dvě rány před Colinem Morikawou.

Až do 16 jamky šel vítěz The Open z roku 2010 v součtu obou kol s čistou skórkartou. Nechyboval ve čtvrtek a i v pátek předváděl soustředěný výkon, který jen gradoval. Když po čtyřech předchozích birdie zahrál na čtrnáctce eagle, vedl už o tři rány a začal se ostatním povážlivě vzdalovat.

Pak se mu ale nevyplatila ztráta koncentrace na šestnáctce a přišlo první bogey, po kterém ho soupeři budou mít lépe na dohled. Vzhledem k jeho letošní skvělé formě na majorech a vítězné zkušenosti z roku 2010 se ale po dvou kolech The Open pasoval do role největšího favorita.

Parádní kolo zahrál američan Morikawa, který už z loňského PGA Championship také ví, jak chutná vítězství na majoru. Na The Open sice debutuje, ale v neznámém prostředí hraje skvělý golf. V pátek zahrál nejlepší skóre dne za 64 ran.

Mimochodem i loňské PGA Championship vyhrál Morikawa při svém debutu a mohl by se tak stát prvním hráčem historie, který vyhrál dva různé majory při své první účasti. Navíc se dokázal velmi rychle adaptovat na linksový golf.

"Dneska jsem měl jeden z těch dnů, kdy jsem měl štěstí a přinesl dobré skóre. Nebyl bych tady tak vysoko, pokud bych minulý týden nehrál Scottish Open. Tento styl golfu je velmi odlišný, ale minulý týden mi ohromně pomohl," pochvaloval si Morikawa účast ve Skotsku.

I na třetím místě je hráč, který už major vyhrál. Dokonce tři. Ten poslední také na The Open v roce 2017. Je jasné, že Jordan Spieth je definitivně zpět a opět dokáže hrát o ta největší vítězství. Po dvou kolech ztrácí v Royal St. George´s se skóre - 8 jen tři rány na vedení.

O 15 míst vzhůru až na dělené čtvrté místo poskočila světová jednička Dustin Johnson. Ten zahrál ve druhém kole 65 ran a do víkendu také půjde s nadějnými vyhlídkami.
Skokanem dne byla ale světová dvojka a vítěz nedávného US Open Jon Rahm, který také zahrál nejlepší kolo dne za 64 ran a vystřelil leaderboardem o 62 míst na dělené 12. místo šest ran za vedení.

S náskokem jedné rány nakonec vydřel postup Rory McIlroy a přesně na ránu se v turnaji zachránil i Bryson DeChambeau.

Jedna rána na cut naopak chyběla vítězi turnaje z roku 2018 Francescu Molinarimu nebo čerstvě oznámené hlavní hvězdě srpnového D+D REAL CZECH Masters Henriku Stensonovi.

I třetí kolo vysílá živě stanice Golf Channel. Přímý přenos začíná v sobotu v 11.00.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení