Na Challenge Tour v Rakousku prošli cutem i Kořínek s Barešem

Jakub Bareš

Trojnásobné zastoupení bude mít český golf ve víkendových kolech Na Challenge Tour v Adamstalu. Ke Stanislavu Matušovi, který si uhrál postupové skóre -4 už dříve přes den, se večer přidali také Aleš Kořínek a Jakub Bareš. Gordan Brixi bohužel pokazil závěr a zůstal jednu ránu za postupem.

Kořínek nakonec stejně jako Matuš zopakoval na ránu své první kolo. I v pátek zahrál 68 ran, což mu na cut stačilo s přehledem a zařadil se v leaderboardu po boku svého českého kolegy na dělené 26. místo. Oba si tak polepšili oproti předchozímu dnu o sedm míst.

Kořínek zahrál na obou devítkách dvě birdie a jedno bogey a se skóre -4 prošel poprvé cutem při svém letošním čtvrtém startu na Challenge Tour.

I Bareš zahrál v Adamstalu dvě výsledkově stejná kola, když byl v obou jen o ránu horší než Matuš s Kořínkem. Se skóre -2 tak postpupil do víkendu s náskokem jedné rány na děleném 41. místě.

I on byl po 11 pátečních jamkách na skóre -4, když si předtím připsal pět birdie a dvě bogey, ale dalšími dvěma bogey na třináctce a osmnáctce si v pořadí pohoršil. O účast ve víkendových kolech ale nepřišel.

Do poslední chvíle bojoval o cut Gordan Brixi a vypadalo to s ním velmi nadějně. Po čtyřech berdíkách měl našlápnuto na skvělých 66 ran a se skóre -2 měl dvě jamky před koncem náskok jedné rány na cut. Mohl si tak dovolit i jedno bogey, jenže zahrál dvě, a tak mu cut těsně unikl.

Filip Mrůzek, Šimon Zach a Jan Cafourek v Adamstalu shodně končí na děleném 104. místě se skóre +4. Nejlépe z nich zahrál v pátek Cafourek, který přinesl výsledek 68 ran (-2). Dohráli také Matyáš Zapletal (+9, 135. místo) a Jiří Vik (+32, 153. místo.).

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Na Gant Ladies Open ve finském Aura Golf klubu si finálové kolo zahraje jen jedna Češka ze čtyř startujících. Nejlépe si vedla Šideri Váňová, které na cut stačilo skóre +8, se kterým jí patří dělené 43. místo. Cut, který byl na skóre +9, nedaly Tereza Koželuhová (+12), Kateřina Vlašínová (+13) a Kristýna Napoleaová (+14).

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Cutem neprošla ani amatérka Patricie Macková na turnaji LETAS v Římě. Se skóre +7 jí k postupu do finálového kola chybělo devět ran.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení