DeChambeau kritizoval driver. Když ho Cobra kousla, litoval

Bryson DeChambeau

Jestli si Bryson DeChambeau usmyslel, že řekně co nejvíce kontroverzních výroků, aby na konci sezóny co nejvíce podojil nový Players Impact Program, nevíme. Nicméně tomu vše nasvědčuje. Po 1. kole The Open, kdy trefil jen čtyři fairwaye, zkritizoval svůj driver. Cobra si to ale nenechala líbit.

DeChambeau strávil ve čtvrtek mnohem více času v roughu a nesečených plochách než na fairwaích, a tak měl po 1. kole potřebu si vylít svou frustraci. A jako důvod, proč zahrál skóre +1 a ztratil hned na začátku sedm ran na vedení, označil svůj driver. Nikoliv však své (ne)umění s ním, ale přímo hůl, kterou měl v bagu.

"Pokud dokážu zasahovat střed fairwayí, je to fajn, ale s driverem, který teď mám, to nejde. Nemá pro mě dobrou úderovou plochu. Stále se snažíme přijít na to, jak to vyřešit, aby to bylo dobré, i když nezasáhnu míček přesně. Pohybuju se na ostré hraně, jak už říkám lidem dlouho," vyprávěl DeChambeau médiím.

To je nejspíš pravda. Americký ranař švihá obrovskou silou a od začátku sezóny se snaží najít driver, který bude co nejvíce vyhovovat jeho vysoké rychlosti švihu.

Proto svého výrobce vybavení, kterým je americká Cobra, co nejvíce podněcuje k tomu, aby mu vyrobila driver, který bude odpouštět i ne zcela přesně trefené rány. Zatím je to ale, zdá se, stále neukončený proces.

"Bohužel to pořád není ten správný design. Snažíme se to vyřešit, Cobra na tom pracuje, ale pořád nemáme výsledky," vyjádřil se DeChambeau negativně o dodavateli svého vybavení. A tvrdě narazil.

Manažer Cobry na Tour Ben Schomin, který před dvěma týdny DeChambeauovi dokonce dělal kedíka na Rocket Mortgage Classic, když se rozešel s Time Tuckerem, označil jeho výroky za bolestivé.

"Všichni se můžou přetrhnout. Ve vývoji máme několik lidí, kteří neustále modelují tohle a tamto a snaží se to přenést do výroby. Opravdu to hodně hodně bolí, když pak (DeChambeau) řekne takovou pitomost," řekl Schomin pro GolfWeek.

Zároveň prozradil, že DeChambeau dostal před sezónou od Cobry sedm prototypů hlav, ale s žádnou prý nebyl spokojený, což je ostatně u něj velmi vzácné.

"Momentálně švihá pětistupňovým driverem rychlostí 200 mil za hodinu. Každý hledá kouzelnou hůl, ale ta se hledá tím hůř, čím rychleji šviháte a čím nižší je váš loft," vysvětlil Schomin celkem jednoduchou rovnici, který tento týden v dějišti The Open osobně chybí, ale DeChambeau to od něj pořádně schytal i na dálku. 

"Chová se jako naštvané osmileté dítě, které k vám přijde a řekně, že vás nenávidí. My ale jako dospělí víme, že to tak nemyslí. Když na něj zatlačíme a řekneme ´Co jsi to sakra řekl?´, omluví se, že se choval jako blázen. Víme, že to nechtěl říct tak tvrdě, dobře ví, že kolem něj všichni skáčí, ale on stále nemá to, co chce," pravil Schomin.

A skutečně. DeChambeau se později za své komentáře o špatném driveru omluvil.

"Komentáře, které jsem dnes pronesl v rozhovoru, byly velmi neprofesionální. Moje frustrace a emoce ohledně toho, jak jsem drivoval, vybouchly. Dnes jsem byl hrozný já, nikoliv mé vybavení. Cobra a já spolupracujeme přes pět let a oni jsou těmi nejpracovitějšími lidmi v oboru, kteří udělali skvělý produkt."

"Jsou pro mě jako rodina, hlavně Ben Schomin, který mě provází od začátku kariéry na každém kroku. Hluboce lituji slov, která jsem použil. Jsem neúprosný ve vyžadování perfektního vybavení a někdy to navenek vyústí ve frustraci."

"S rychlostí, kterou jsem nabyl, je moje hra stále ve fázi hledání a stejně tak musím pracovat i na kontrole svých emocí," napsal DeChambeau v obsáhlém prohlášení.

Jestli se mu s driverem povede ve druhém kole lépe a jak se mu bude dařit držet své nervy na uzdě, můžete sledovat v přímém přenosu The Open, který běží celý den na stanici Golf Channel. DeChambeau natýčkuje poprvé v 15.26 našeho času.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení