Thajské sestry daly kolo za 59 ran. Kordovy si pohoršily

Jessica Korda a Nelly Korda

Sestry Kordovy ve čtvrtek ve 2. kole Dow Great Lakes Bay Invitational nevyužily lépe formátu best ball a na turnaji dvojic na LPGA se propadly z čela až do třetí desítky pořadí. Na prvním místě je vystřídaly sestry Jutanugarnovy z Thajska, které zahrály ve čtvrtek 59 ran (- 11).

Americké olympioničky pro nadcházející hry v Tokiu zahrály v 2. kole 69 ran, tedy jen jednu ránu pod par hřiště Midland Country Clubu v Michiganu, a jako jedny z mála si ve formátu best ball pohoršily oproti středečním forsomům, kdy zahrály 65 ran.

To způsobilo propad leaderboardem z děleného vedení až na dělené 23. místo. Přesto však sestry Kordovy prošly cutem s náskokem dvou ran a pro další dvě kola mohou vymýšlet strategii, jak se dostat zpět co nejvýše. Na vedení ztrácí osm ran.

Formát best ball, kdy hraje každá hráčka v týmu svým míčkem a na konci jamky se započítá lepší výsledek, nejlépe sedl Ariye a Moriye Junanugarnovým, které jako jediné dostaly své skóre pod 60 ran.

"Hra se sestrou je pohodlnější, protože se můžeme vzájemně podporovat. Když se dostanu do problémů nebo trefím špatnou ránu, ona to zachrání a naopak. Takhle by se měl formát best ball hrát," uvedla dvojnásobná major šampionka Ariya.

V polovině turnaje tak vedou o dvě rány před thajsko-indickým párem Pajaree Anannarukarn a Aditi Ashok. Korejky Mi Jung Hur a Jeongeun Lee6 jsou o další ránu zpět na děleném třetím místě společně s dalším thajským párem Wichanee Meechai a Pavarisa Yoktuan.

Ve druhé polovině turnaje se zopakují formáty hry z té první. Tedy ve třetím kole alterate shot (foursomy) a ve finále opět best ball.

Turnaj Dow Great Lakes Bay Invitational vysílá živě stanice Golf Channel. Přímý přenos třetího kola začíná ve 21.00.

Průběžné výsledky tuenaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení