Oosthuizen skvěle rozjel i The Open. Mickelson padl na úplné dno

Louis Oosthuizen

Louis Oosthuizen potvrdil i v 1. kole 149. The Open svou letošní vynikající formu na majorech, když stanovil vedoucí skóre v Royal St George´s na -6. Využil tak výrazně lepších dopoledních podmínek, stejně jako Jordan Spieth, který je jen o ránu za ním. Pro kohokoliv, kdo startoval odpoledne, už bylo mínusové skóre velkým úspěchem.

Proto jeden z nejlepších výkonů v 1. kole předvedli Marcel Siem a Tommy Fleetwood, kteří sice zůstali "jen" na skóre -3, ale takový výsledek měl ve větrném odpoledni velkou hodnotu, když znamenal dělené 9. místo.

S odpoledními podmínkami se naopak vůbec nesrovnal letošní šampion PGA Championship Phil Mickelson, který zahrál na úvod 80 ran a se skóre +10 je na úplně posledním děleném 155. místě.

To Oosthuizen, který za Mickelsonem skončil na Kiawah Island na děleném druhém místě a samostatné druhé  místo si zopakoval i později na US Open za Jonem Rahmem, vykročil opět za skvělým výsledkem.

Zahrál čisté kolo se šesti birdie.

"Ano, asi to bylo perfektní kolo, které jsem dnes zahrál. Neudělal jsem mnoho chyb a když jsem měl šanci na birdie, poslal jsem tam dobrý putt," komentoval Jihoafričan, který už vyhrál The Open v roce 2010 v St. Andrews a kromě toho má z majorů šest druhých míst a jedno třetí.

Zklamání z letošních druhých míst už prý necítí. Naopak větří další příležitost si po 11 letech konečně vybojovat svůj druhý triumf na majoru.

"Myslím, že mě letos dvakrát porazil lepší hráč. Chvíli to trvá, ale musíte to překonat. Jinak vás to bude brzdit v dalším výkonu. Prostě jsem musel zapomenout a zkusit znovu zjistit, jestli dokážu hrát opět o vítězství," povídal Oosthuizen.

I na děleném druhém místě je hráč, který už The Open vyhrál. Spieth triumfoval v roce 2017 v Royal Birkdale. Později u něj nastal ústup ze slávy, ale letos už Spieth dokázal skončit na děleném třetím místě na Masters.

Stejně jako Oosthuizen zahrál Spieth v 1. kole šest birdie, ale svou skórkartu narozdíl od něj neudržel čistou. Společně se Spiethem je na skóre -5 ještě Brian Harman.

Spokojen se svým koelm mohl být na úvod i světová jednička Dustin Johnson, který je po první rundě na děleném 19. místě čtyři rány za vedením.

S větrem se odpoledne pral Rory McIlroy, na kterém byla patrná úleva, že na poslední jamce zaputtoval do birdie a zahrál 1. kolo aspoň v paru.

Druhé kolo poběží opět živě na stanici Golf Channel. Přímý přenos startuje v pátek už v 7.30 ráno.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení