V Adamstalu začali nejlépe Matuš a Kořínek. Zach měl start z říše snů

Aleš Kořínek

Hned devět Čechů rozehrálo v rakouském Golf Clubu Adamstal turnaj Challenge Tour. Pod par se dostali jen tři z nich. První kolo nejlépe vyšlo Aleši Kořínkovi a Stanislavu Matušovi, jejichž skóre -2 je řadí do čtvrté desítky. O ránu hůře za -1 zahrál úvodní rundu Jakub Bareš. Aspoň v paru dohrál ještě Šimon Zach.

Kořínek nezačal ideálně, když si hned na jedničce připsal bogey. Na osmičce zahrál první birdie, ale následovalo druhé bogey. Druhá devítka byla už mnohem lepší. Nejprve přišlo druhé birdie na desítce a pak skvělý závěr v podobě dvou berdíků na posledních dvou jamkách.

Matuš měl naopak velmi solidní start. Po sedmi jamkách byl na skóre -3, když zahrál biedie na dvojce, trojce a sedmičce. Na devítce však zahrál dabláče, hned na startu druhé devítky ale zahrál čtvrté birdie a na skóre dvě rány pod pak vydržel až do konce kola, když zapisoval do skórkarty už jenom pary.

Bareš zahrál jako jedniný z Čechů bezchybné kolo, ale skóroval jen jednou. Z druhé devítky nejprve zahrál 11 parů za sebou, než konečně skóroval na dvanáctce. Pak ale pokračoval v sérii jamek za par, kterou dotáhl až do konce kola. Po něm mu patří dělené 47. místo.

Zach měl v alpských kopcích parádní začátek, když byl po pěti jamkách na skóre -5 a byl v samostatném vedení. Berdíky zahrál na dvojce, čtyřce a pětce, na trojce zahrál dokonce eagle. Na devítce pak ale přišel dabláč a bohužel neměl být poslední.

Na desítce zahrál Zach další birdie, jenže pak přišlo bogey na třináctce a další dva dabláče na patnáctce a sedmnáctce. Závěrečným berdíkem se Zach aspoň vrátil do paru a vylepšil si své šance na cut, na jehož hranici bude do druhého kola vstupovat z děleného 67. místa.

Ostatní Češi už to budou mít s cutem složité až nereálné, neboť jsou až ve druhé stovce leaderboardu. Při výrazně zlepšeném výkou o cut mohou zabojovat ještě Gordan Brixi (+2) a Filip Mrůzek (+3). Jan Cafourek zahrál +6, Matyáš Zapletal +9 a Jiří Vik +11.

První kolo zahráli nejlépe Mario Beltran a Jack Floydd, kteří začali v Adamstalu rundou za 63 ran (-7). O ránu zpět jsou je Matias Honkala a Moritz Lampert.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Čtyři Češky bojovaly ve čtvrtek také na Ladies European Tour, kde prvním kolem začal turnaj Gant Ladies Open ve Finsku. Na hřišti Aura Golf se z nich dařilo nejlépe Kateřině Vlašínové. Se skóre +3 je na děleném 38. místě. Šideri Váňová zahrála +5, Tereza Koželuhová +6 a Krystýna Napoleaová +8.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení