Jedna otázka, dvě jiné odpovědi. Válka K+D navštívila Evropu

Brooks Koepka a Bryson DeChambeau

Na každém turnaji, kde se jeden, druhý, čí nejlépe oba dohromady objeví, je to pro média velké téma. Válka slov mezi dvěma americkými kohouty Brooksem Koepkou a Brysonem DeChambeauem se tento týden přenesla na evropský kontinent do anglického Royal St. George.

V seriózních kulisách nejstaršího majoru světa The Open na hřišti založeném už v roce 1887 vypadá mnohem smířlivěji DeChambeau.

Když oba dva dostali před startem 149. The Open stejnou otázku, odpověděli na ni naprosto opačně.

Mimochodem i na tom je vidět, jak moc odlišné povahy mají oba major šampioni a jedni z nejlepších hráčů současnosti. Zatímco DeChambeau se jeví jako ten, kdo je víc "splachovací" a dokáže se přes ledacos přenést, Koepka vypadá, že mu věci zůstávají v hlavě mnohem déle.

"Měl byste problém hrát Ryder Cup po boku toho druhého?," tak zněla otázka, kterou oba dostali na své inaugurační tiskovce v Royal St George´s. Zatímco DeChambeau by s tím problém neměl, podle něj by to mohlo být pro tým USA dokonce přínosné, Koepka to kategoricky odmítl.

"Ach ne, vůbec ne. Myslím, že by to bylo i docela zábavné," odpověděl DeChambeau. "Upřímně, dokonce si myslím, že by nám to spolu šlo dobře. Vytvářelo by to trochu zajímavou atmosféru jak pro nás, tak i pro ty, proti kterým bychom hráli," povídal DeChambeau.

V ten samý den, jen o něco dříve, odpověděl Koepka takto: "S ním nehraju. A jsem si opravdu jistý, že nás ani nedají dohromady. Myslím, že je to evidentní. Neplácneme si rukou a nebudeme vést hovory až do noci. Já si dělám svoje věci a on zase ty své."

DeChambeau a Koepka jsou v současné době na druhém a čtvrtém místě amerického žebříčku pro kvalifikaci do Ryder Cupu a je tak nanejvýš pravděpodobné, že se v září opět sejdou v jednom týmu.

Kapitán Steve Stricker tak bude mít se svými asistenty velkou práci, aby mu tahle velká rivalita nekazila ve Whistling Straits pohodu v týmu. Zatím se zdá, že cesta k dobré atmosféře povede přes držení DeChambeaua co nejdál od Koepky. Což ale pochopitelně nepůjde úplně zařídit.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení