Sestry Kordovy na turnaji dvojic LPGA po prvním kole vedou

Jessica a Nelly Korda

Hned po prvním kole je na čele leaderboardu turnaje dvojic na LPGA Dow Great Lakes Bay Invitational favorizovaný a nejsledovanější pár - sestry Kordovy. První den přinesly do klubovny v Midland Country Clubu v Michiganu skóre 65 ran, stejně jako další tři dvojice.

První den se hrály foursomy, kdy dvojice hraje jedním míčkem a hráčky se po ráně střídají. Americké olympioničky s českými kořeny se do toho hned z kraje obuly a bylo z toho nejlepší skóre dne.

"Naše hry jsou si hodně podobné. Známe se opravdu dobře a dokážeme být hodně agresivní. A tento týden je to tady velmi měkké, takže musíte být agresivní," řekla mladší Nelly po prvním kole.

"Tým Jelly", jak "Kordovkám" přezdívá v USA, doplňují na čele leaderboardu obhájkyně vítězství Cydney Clanton a Jasmine Suwannapura a společně s nimi ještě Pajaree Anannarukarn s Aditi Ashok a Jillian Hollis s Lauren Stephenson.

Nelly hraje svůj první turnaj po dvou vítězstvích v řadě na Meijer LPGA Classic a the KPMG Women’s PGA Championship, po kterých se poprvé v kariéře stala světovou jedničkou.

"Upřímně řečeno, hrát na této týmové akci po boku Jess poprvé jako světová jednička je pro mě mnohem jednodušší. Užíváme si spoustu legrace. Na prvním odpališti jsem byla trochu nervózní, ale pak už jsme se prostě držely svého plánu a bavily se u toho," povídala Nelly.

Pro obě sestry je to částečně i společná příprava na olympijské hry v Tokiu, kde budou tvořit polovinu amerického ženského golfového týmu. Tou druhou bude Danielle Kang a Lexi Thompson. Ještě předtím je ale čeká další major sezóny Evian Championship ve Francii.

Náskok čtyř párů na čele turnaje dvojic je však po prvním kole minimální. Další dva páry zahrály jen o ránu více a pak se skóre odstupňuje vždy o jednu ránu dolů.

Turnaj vysílá živě stanice Golf Channel. Přímý přenos druhého kola začíná ve čtvrtek ve 21.30.

Průběžné výsledky turnaje nalezneze zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení