The Open přišlo o svého vítěze. Celkem už je 17 omluvenek

Zach Johnson

Nejen Covid-19, ale i další nepříznivé okolnosti nadále kosí hráče s právem startovat tento týden na posledním majoru sezóny. Aktuálně je to už 17 hráčů, kteří museli svou účast na The Open oželit a jejich jména byla ve startovní listině nahrazena dalšími.

Letošní The Open přijde o jednoho ze svých bývalých šampionů. Do Royal St George´s nepřijel Američan Zach Johnson, vítěz z roku 2015 ze St. Andrews. Odstoupil i Jihoafričan Louis de Jager. Oba byli pozitivně testováni na Covid-19.

Do Royal St George´s nepřicestoval ani další Američan Ryan Moore kvůli problémům se zády.

Johnson ještě minulý týden startoval na John Deere Classic, ale pak nenastoupil na charterový let z USA do Anglie. Nyní je tak jasné proč.

"Jsem zklamaný, že musím oznámit, že jsem byl pozitivně testován na Covid-19 a musím se odhlásit z Open Championship 2021. Těším se na návrat do St. Andrews příští rok, odkud mám tak nádherné vzpomínky. Hodně štěstí všem účastníkům," napsal Johnson na Twitteru.

Po Hideki Matsuyamovi a Bubbovi Watsonovi je tak třetím major šampionem, který svou účast na The Open vzdal. Všichni tři kvůli problémům s koronavirem.

Tři uvolněná místa po Johnsonovi, De Jagerovi a Moorovi zabrali náhradníci Adam Long, Sam Horsfield a Dylan Frittelli.

Další tři náhradníci jsou nyní Wade Ormsby, Matthieu Pavon a Ross Fisher.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení