Matuš ovládl český šampionát profesionálů na rány ve Slavkově

Stanislav Matuš

Stanislav Matuš se stal českým profesionálním šampionem na rány pro rok 2021, když v Golf Clubu Austerlitz s přehledem o čtyři rány zvítězil v Czech PGA Stroke Play Championship po kolech za 66 a 67 ran. Vyhrál tak zároveň i první letošní turnaj série Czech PGA Tour.

Profesionální mistrovství na rány s názvem Portiva Golf Trophy vedl Matuš už po prvním kole, ve kterém šel šest ran pod par.

"Velmi dobře jsem drivoval, cítil jsem se uvolněně a pohodově ve flightu. Navíc jsem měl dnes žhavý putter, takže super výsledek -6," uvedl Matuš po prvním kole.

O dvě rány za ním byli po sobotě Jiří Vik a Slovák Ján Friesz. Ti si ale ve druhém kole pohoršili, a tak měl Matuš situaci o to jednoduší.

Nejvíce na něj zatlačil Jakub Bareš, který zehrál v neděli nejlepší kolo celého turnaje za 65 ran, ale protože šel o den dříve jen v paru, nebylo z toho lepší skóre než -7.

I to mu však stačilo na to, aby nechal téměř celé startovní pole za sebou a vyšvihl se na samostatné druhé místo.

Matuš přidal v neděli 67 ran a domácí profesionální šampionát na rány, který byl zároveň prvním dílem letošní české profitúry, vyhrál s pohodlným náskokem čtyř ran s konečným skóre -11.

Po kolech za 72 a 66 ran skončil na děleném třetím místě Aleš Kořínek společně s Filipem Mrůzkem, který zahrál dvakrát 69 ran, a s Jiřím Vikem, který zapsal 68 a 70 ran.

Se skóre -6 ztratili na druhého Bareše jedinou ránu.

Nejlepší ženou byla se skóre -2 (70 a 72 ran) Lucie Hinnerová na dleném 12. místě. O ránu za ní skončila Anika Bolčíková.

Konečné výsledky turnaje naleznete zde.

 

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení