Muži se vrací mezi elitu, dorostencům unikla historická medaile

Česká dorostenecká reprezentace

V sobotu dohrané soutěže mistrovství Evropy družstev přinesly českým barvám tři umístění v TOP 6. Dorostenci prohráli bitvu o první historickou medaili, naopak dorostenky přehrály favorizované Italky a berou 5. místo, ženy obsadily konečnou 6. pozici. A už od pátku bylo jasné, že čeští muži se vracejí do 1. divize ME.

Muži, kteří měli v Estonsku jistý postup do nejvyšší divize již po pátečním semifinále, si to ve finále rozdali s Finy, se kterými svorně před dvěma lety sestoupili. Seveřané vyhráli 4:3, ale z dějiště šampionátu Divize 2 odjely spokojené oba týmy.

"Celkově jsme samozřejmě spokojení, protože cílem zde bylo postoupit do 1. divize a to se nám povedlo," vrátil se hrající kapitán Jiří Zuska k pátečnímu dramatickému semifinále, v němž Češi porazili domácí Estonsko 4:3.

"Dnešní výhra by samozřejmě byla hezkým bonusem k našemu úspěchu, ale nebyli jsem už pod takovým tlakem a myslím, že proto jsme možná nehráli tak dobře jako třeba včera," komentoval v sobotu po dohrání úspěšný šampionát Zuska.

Konečné pořadí: 1. Finsko, 2. ČR, 3. Estonsko

Výsledky naleznete zde.

V sobotu se pozornost soustředila hlavně na české dorostence, kteří mohli v Dánsku vybojovat pro Česko první historickou medaili na týmovém ME. Ta jim těsně unikla už v pátek v semifinále proti Itálii, kde se rozhodlo o postupu do finále až závěrečném souboji na 19. jamce. Tam ale benjamínek týmu Jakub Janda po srdnatém výkonu svému soupeři podlehl a Češi prohráli 4:3.

"Bohužel to dnes nevyšlo, Kuba měl na poslední jamce trochu smůlu kvůli míči v řízku, což ovlivnilo další ránu. Byl to ale úžasný zážitek, bojovat na té 19. jamce s Italy o finále," řekl kapitán Svatopluk Býma.

O den později tak přišla druhá šance na medaili v souboji o 3. místo se Švédskem. Čeští dorostenci v něm ale nakonec Skandinávcům podlehli v těsných soubojích poměrem 5:2.

„Kluci zanechali na šampionátu skvělou stopu i co se týče chování a fair-play. ... Český golf jde správným směrem dopředu a všichni to zde viděli," uvedl Býma.

"Rozhodovaly opravdu maličkosti – jedna, dvě rány, jamky… Rozdíl mezi úspěchem a neúspěchem byl opravdu malý. Díky všem náročným zápasům jsme nabrali hodně zkušeností, které kluci určitě v budoucnu využijí. Já tímto klukům moc děkuji za skvělý týden a reprezentaci,“ dodal kapitán.

Konečné pořadí: 1. Německo, 2. Itálie, 3. Švédsko, 4. ČR

Výsledky naleznete zde.

Ženy hrály evropský šampionát v Severním Irsku a vezou si z něj nakonec 6. místo, když v závěrečném souboji o 5. místo podlehly Dánsku 3:2.

"Celkové hodnocení šampionátu je velmi pozitivní, také kouč Harry Scott konstatoval, že naše hráčky nijak neztrácejí na špičku, snad nám chybí jen vyšší procentuální úspěšnost puttů,“ zhodnotil české vystoupení kapitán Petr Šavrda.

1. Anglie, 2. Švédsko, 3. Itálie,... 6. ČR

Výsledky naleznete zde.

Dorostenky čekal v sobotu také boj o 5. místo s Italkami, které ještě ve vzájemných utkáních nikdy neporazily. Vyšlo to až teď v Portugalsku, když drama za stavu 2:2 rozhodla až na 19. jamce posledního souboje Natálie Saint Germain.

"Dnes to bylo jen potvrzení stoupající formy, horší den jsme prožili pouze se Švédskem. Na poslední dvě utkání se nám podařilo najít velmi dobře hrající čtyřhru, dnes dokázaly velmi dramatický souboj dotáhnout Klára Hurtová, která prohrávala už o tři jamky a vyhrála, i Natálie Saint Germain. Jsem rád, že jsme konečně udolali Italky, a navíc většina týmu zůstává a může hrát i v příštím roce," připomněl kapitán Milan Mojžíš.

Konečné pořadí: 1. Španělsko, 2. Francie, 3. Švédsko,... 5. ČR

Výsledky naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení