Spilková se zlepšila, na cut to ale v Ohiu opět nestačilo

Klára Spilková

Klára Spilková se na LPGA potřetí v řadě nepodívá do víkendových kol. Tentokrát neprošla cutem na Marathon LPGA Classic v Toledu v Ohiu. I když odehrála dobré 2. kolo v paru (71 ran), na postup to nestačilo a česká jednička tak dokončila turnaj na děleném 122. místě.

Na cut, který byl nakonec na hranici paru, jí chyběly čtyři rány a ty ztratila Spilková už ve čtvrtek po úvodním kole za 75 ran.

Druhý den tak potřebovala zahrát minimálně čtyři rány pod par, což se ukázalo být nad její síly.

Ve 2. kole zahrála po třech birdie i bogey. Skórovala na sedmičce, dvanátce a osmnáctce. Ránu ztratila naopak na osmičce, patnáctce a šestnáctce.

Letos tak na LPGA prošla cutem dvakrát ze šesti startů. Nejlepší výsledek zaznamenala hned v tom prvním v dubnu na Lotte Championship, kde skončila na děleném 12. místě. V červnu pak obsadila 70. místo na Mediheal Championship.

I po 2. kole vede Nasa Hataoka, na kterou Spilková ztratila ve dvou kolech 16 ran. Japonka však ztratila dvě rány ze svého náskoku, který měla po 1. kole a se skóre -12 a vede již jen o dvě rány před druhou Američankou Minou Harigae.

Jessica Korda zahrála v pátek 69 ran a cutem prošla se skóre -3 na děleném 37. místě. Na čelo leaderboardu tak ztrácí 9 ran, na TOP 10 čtyři rány.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení