Divák ukradl Rorymu hůl. Ten pak ve Skotsku neprošel cutem

Rory McIlroy

Opravdu hodně divný moment se v pátek v osm ráno udál na odpališti 10. jamky těsně předtím, něž hvězdná trojice Rory McIlroy, Jon Rahm a Justin Thomas vstoupila do 2. kola Abrdn Scottish Open. McIlroy zůstal jako opařený, než zasáhla ochranka.

Jeden z diváků totiž bezostyšně přišel k hráčům a zkoušel McIlroyovi vytáhnout hůl z bagu. Nejprve mu tedy zůstal v ruce pouze cover driveru, ale pak si vytáhl i samotnou hůl. Pak s ní odkráčel jen pár metrů opadál ke kraji odpaliště a choval se, jakoby se nechumelilo.

Vše kdosi natáčel na video, které se teď virálně šíří na sociálních sítích, z čehož má European Tour těžkou hlavu. V klipu jsou vidět ohromené a nechápavé pohledy, které si vyměňují McIlroy se svým kedíkem Harrym Diamondem a s Jonem Rahmem.

Diamond je pak slyšet, jak žádá ochranku, aby zasáhla. To se pak záhy stalo a světlovlasý muž v tmavém tričku a kalhotách byl bez dalších incidentů vyveden z areálu a předán k dalšímu šetření skotské policii.

Po tomto bizarním incidentu se hvězdná trojice mohla konečně vydat na hřiště. Světová jednička Rahm, který po 1. kole ztrácel jen dvě rány na vedoucího Jacka Seniora, předvedl další skvělou rundu za 65 ran (-6) a po dohrání převzal v klubovně vedení se skóre -11.

"Myslím, že prvních sedm, osm jamek jsme měli opravdu štěstí na bezvětří," přiznal Rahm, který na své uvodní druhé devítce zahrál šest birdie. Na druhé pak přidal další dvě, ale zahrát také dvě bogey.

Odpoledně se pak k němu na dělené první místo dotáhl Thomas Detry, který zahrál také 65 ran. A s padajícím soumrakem se do čela leaderboardu vrátil také Jack Senior, který zahrál ve 2. kole 67 ran.

Výborný závěr kola předvedl Lee Westwood, který na posledních třech jamkách zapsal sekvenci eagle, birdie, birdie. I on zahrál v pátek 67 ran a na vedoucí trojici ztrácí před víkendem pouhou ránu, stejně jako George Coetzee a Matt Fitzpatrick.

Hned za nimi je o další dvě rány zpět, tři za vedením, Justin Thomas. Dělené 7. místo s ním okupují Ian Poulter, Alvaro Quiros a David Law.

Rory McIlroy zůstal ranním incidentem neovlivněn. Na druhé devítce, na které v pátek začínal, zahrál dvě birdie bez jediné ztráty a dostal se dvě rány nad hranici cutu. Nevyšla mu až první devítka, na které kromě dalšího birdie zapsal také tři bogey a nakonec cutem neprošel. Víkend tak bude bez jedné z největších hvězd.

Jednu z nejlepších ran dne zahrál Billy Horschel. A oslava také stála za to. Když zavěsil svou příhru z hustého vysokého roughu u greenu rovnou do jamky, lehl si a začal objímat trávu. I díky tomuto kousku nakonec prošel cutem přesně na ránu.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení