Valášek šokoval vítězstvím na PGT. V Polsku ovládl jamkovku

Peter Valášek

Své první profesionální vítězství v kariéře zaznamenal ve čtvrtek Peter Valášek, který překvapivě zvítězil v Karolinka Golf Park Matchplay v Polsku. 28letý Slovák v jamkovce postupně eliminoval čtyři soupeře a v Opoli tak ovládl turnaj ze série Pro Golf Tour.

Valášek se po dvou kolech na rány kvalifikoval do pavouka jamkovky ze 17. místa. V play off pak ve středu nejprvě těsně vyřadil Švýcara Lucu Galliana na 9. jamce a stejné to bylo ve 2. kole s Francouzem Dimitrim Darnaudem.

Aby se to nepletlo, tak i ve čtvrtfinále vyřadil Valášek dalšího Francouze Lea Matharda až po devítíjamkové bitvě.

V čtvrtečním semifinále pak vyřadil přemožitele Aleše Kořínka z 1. kola Nizozemce Maxe Albertuse a Valášek k tomu potřeboval opět devět jamek.

Ve finále na něj čekal další Francouz, tentokrát Léonard Bem, kterého golfista z Myjavy porazil 2&1. Až ve finále tak Valášek nepotřebovat plný počet jamek na zdolání svého soupeře.

"Tohle byl pro mě skvělý turnaj. Byla to velká zábava a určitě bychom měli hrát tento formát častěji. Měl jsem vynikající formu a doufám, že jí brzy znovu potvrdím," komentoval Valášek svůj životní triumf.

V této sezóně Pro Golf Tour odehrál pět turnajů. Nejprve třikrát nedal cut. Na konci června skončil na děleném 41. místě na Gradi Polish Open a o týden později už přišel nečekaný triumf na jamkovce, po kterém postoupil v Order of Merit o 105. míst na 8. místo, když bral za výhru 5400 eur.

S očekávánám šel do jamkovky také Kořínek, který zahrál skvěle především 2. kolo na rány, po kterém byl na děleném 2. místě.

Jenže samotná jamkovka mu už tolik nesedla, když vypadl hned v prvním kole s Albertusem po devítijamkové bitvě. V konečném pořadí tak byl Kořínek klasifikován na děleném 17. místě, za což bral 410 eur.

Konečné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení