Z hvězd začal ve Skotsku nejlépe Thomas. McIlroy se dlouho trápil

Rory McIlroy, Jon Rahm a Justin Thomas

Hvězdami nabitý turnaj European Tour abrdn Scottish Open přivítal týden před The Open celou řadu světových hvězd z PGA Tour. Lukrativní turnaj Rolex Series má ve startovní listině pět hráčů z TOP 10 světového žebříčku, z nichž nejlépe si v 1. kole vedl Justin Thomas.

Světová trojka zahrála bezchybné kolo se čtyřmi birdie a jedním eaglem na pětiparové sedmičce, kde zavěsila putt z neuvěřitelných 27,5 metrů. Thomas tak na úvod turnaje zapsal 65 ran a se skóre -6 je na děleném 2. místě ránu za vedením.

Druhé místo s ním dělí Lee Westwood, který rovněž nechyboval a do skórkarty zapsal šest berdíků. Vykročil tak dobře za svým druhým vítězstvím na tomto turnaji. To první je staré už 23 let. Tehdy se sice nehrálo na linksovém hřišti, ale i s nimi má 48letý Angličan bohaté a úspěšné zkušenosti.

Navíc zná dobře i konkrétně The Renaissance Club, protože ještě nedávno žil v nedalekém Edinburghu.

"Hrával jsem tady často ještě několik let zpátky. Byli natolik laskaví, že mě udělili čestné členství, a tak jsem tu často trénoval. Jsou tu ke mě velmi vlídní a starají se o mě. Hřiště znám opravdu dobře," potvrdil Westy, kde vzal základ ke svému skvělému výkonu v 1. kole.

Jen o ránu za touto dvojicí je po úvodní rundě světová jednička Jon Rahm, který hraje svůj první turnaj od vítězství na US Open. "Je těžké sem přijet a hrát po takovém úspěchu, který jsem dokázal. O to víc jsem spokojený se svým výkonem," řekl Španěl po 1. kole, po kterém je na 4. místě.

Z hráčů v TOP 10 světového žebříčku byl se svým výkonem ve čtvrtek spokojený už pouze Xander Schauffele. Se skóre -4 ztrácí po 1. kole na vedení jen tři rány a je na 13. místě.

Světová čtyřka Colin Morikawa zahrál -1, což stačí jen na dělené 73. místo, které s ním sdílí také světová jedenáctka Rory McIlroy. Ten se úvodní osmnáctkou spíše protrápil, netrefoval fairwaye a hrál mnoho těžkých záchranných ran. Na 16 a 17 však končil dvěma berdíky, a tak půjde do 2. kola aspoň s jednou ranou pod par.

Ve vedení je Angličan Jack Senior, který tak bude hrát v dalším průběhu turnaje nejen o vítězství, ale také o pozvánku na The Open. Ve čtvrtek byl po bezchybných 17 jamkách na skóre -8, ale v závěru udělal jedinou chybu a vede tak o jedinou ránu před Thomasem a Westwoodem.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení