Tvrdý pád vítěze Masters a US Open. Jde na dva roky do vězení

Angel Cabrera

Dramatický pád na dno zažívá někdejší argentinská golfová hvězda Angel Cabrera. Dvojnásobný vítěz z majorů byl ve své domovině odsouzen ke dvěma letům vězení za napadení své bývalé partnerky. Cabrera, který všechna obvinění popírá, musí nastoupit výkon trestu okamžitě. A může být ještě hůř.

Soud v provincii Cordoba ležící asi 800 kilometrů severozápadně od Buenos Aires uznal 51letého Cabreru vinným z napadení, vyhrožování a obtěžování Cecilie Torres Many, jeho partnerky z let 2016 až 2018.

"Jeho situace je o to složitější, že existují další obvinění, na které jsou vydány zatykače. Jsou tu i další oběti," uvedla pro televizi Todo Noticias prokurátorka Laura Battistelli.

První obvinění proti Cabrerovi vznesla Torres Mana. Další dvě ženy, jejichž případy se budou projednávat, ji následovaly. Cabrerovi tak hrozí, že stráví ve vězení mnohem delší dobu, než dva roky.

Golfista odcestoval před rokem do Spojených stázů bez povolení, což vedlo prokuratůru Cordoby k žádosti o jeho zadržení. Cabreru pak zatkli agenti Interpolu v lednu tohoto roku v Riu de Janeiru. Před měsícem byl pak vydán do své vlasti, aby mohl stanout před soudem.

Argenticec zvítězil v roce 2007 na US Open, když o jednu ránu porazil Tigera Woodse a Jima Furyka.

O dva roky později triumfoval na Masters v play off. V roce 2013 rovněž v Augustě naopak v play of prohrál s Adamem Scottem.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení