Zahrajte si na nejdražším hřišti v Americe. Kolik se platí za fee?

Shadow Creek

Las Vegas. Město hříchu a nejspíš i hlavní město světa zábavy. A také domov nejdražšího hřiště v Americe. Tedy přesněji řečeno, hřiště, kde zaplatíte nejvíc peněz za jedno hrací fee. Které hřiště to je? Napovíme. Hrál se na něm třeba první The Match mezi Tigerem a Philem.

Když bylo v roce 1990 dostavěné hřiště Shadow Creek, které navrhl renomovaný architekt Tom Fazio, a náklady na jeho výstavbu narostly na 60 milionů dolarů, bylo zřejmé, že nepůjde o žádné tuctové hřiště.

Měřeno cenou green fee rozhodně ne! Shadow Creek si pozici nejdražšího hřiště vlastně drží od prvopočátku své existence. Jen na krátký čas se před něj dostalo další veřejné hřiště Pebble Beach, když zvedlo cenu fee na současných 575 dolarů. To už ale neplatí.

Ještě donedávna se dalo v Shadow Creek hrát v nejexponovanějších měsících za 600 dolarů, ale letos klub navýšil cenu fee na ohromujících 1000 dolarů (21 700 korun) za osobu v nejžádanějších měsících v březnu až květnu a v říjnu a listopadu. To je neuvěřitelných 55,56 dolaru (1200 korun) za jednu jamku.

Mimo hlavní sezonu zájemce o hru zaplatí "jen" 750 dolarů (16 300 korun). Pořád ještě výrazně víc, než za předchozí cenu 600 dolarů, na kterou se ceny fee zvedly v roce 2019.

Hřiště Shadow Creek, které bylo původně soukromým klubem hotelového a realitního magnáta Steva Wynna, který si tam zval své hosty z řad známých celebrit, se před dvaceti lety proměnilo ve veřejné, i když tak docela veřejné a pro každého stále není.

Kdo si chce na Shadow Creek zahrát, musí totiž bydlet ve Wynnově hotelu MGM v Las Vegas. Pokud tuto podmínku splní, může pak počítat i s nadstandardním servisem v podobě dopravy na hřiště a zpět do hotelu privátní limuzínou.

Hřiště, jemuž patří 27. místo v nejnovějším žebříčku nejlepších amerických hřišť a páté mezi veřejnými golfovými hřišti, se do povědomí golfové veřejnosti zapsalo poprvé v roce 2018, kdy se na něm odehrál první The Match mezi Tigerem Woodsem a Philem Mickelsonem.

V posledních letech hostilo i několik profesionálních turnajů – na PGA Tour v říjnu 2020 CJ Cup a také turnaj Bank of Hope Match-Play v rámci ženské LPGA.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení