Kořínek dvě první povedená kola "neprodal". V jamkovce skončil

Aleš Kořínek

Aleš Kořínek dobře rozehranou jamkovku Pro Golf Tour v Polsku neproměnil ve výraznější úspěch. Přestože vstupoval do vyřazovací části z dělené 3. pozice po dvou kolech na rány, ukončil své účinkování, byť po vyrovnané bitvě, hned v 1. kole vyřazovací části.

Kořínek odehrál dvě velice dobrá kola na turnaji Karolinka Golf Park Matchplay. Po výsledcích 70 a 67 a celkovým skóre -7 postoupil mezi 32 nejlepších suverénně a bez sebemenších problémů.

Do vyřazovací části vstupoval jako nasazená trojka, ale hned v úvodním kole pavouka narazil na těžkého soupeře, na Nizozemce Maxe Albertuse. Vyrovnanou bitvu o postup do druhého kola rozhodla až závěrečná jamka a v ní měl bohužel navrch nizozemský golfista.

Kořínek nebyl zdaleka jedinou "obětí" jamkovky. Hned v úvodní rundě vypadl i suverénní lídr po prvních dvou kolech, které se hrály na rány. Francouz Mathieu Decottignies Lafon nestačil na svého krajana, amatéra Carla Bertranda, jemuž podlehl až na první přidané jamce.

Na rozdíl od českého profesionála se z postupu do čtvrtfinále může radovat Slovák Peter Valášek. Ten nejprve v prvním kole vyřazovací části vyřadil až na deváté jamce Itala Lucu Galliana a ve druhém kole zopakoval totéž, přestože v průběhu hry už vedl o dvě jamky, i proti Francouzi Dimitrimu Darnaudovi.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení