Parádní kolo Kořínka! Na jamkovce PGT postoupil s přehledem

Aleš Kořínek

Aleš Kořínek si na Pro Golf Tour zahraje o vítězství v jamkovce. Na Karolinka Golf Park Matchplay v Polsku zahrál skvělé, i když nikoliv bezchybné druhé kolo za 67 ran (-5), a s velkou jistotou postoupil do vyřazovací části pro nejlepších 32 hráčů. A to dokonce z děleného druhého místa.

Lepší než Kořínek je po dvou kolech pouze Francouz Mathieu Decottignies Lafon, který předčil někdejšího prvoligového fotbalového brankáře Zlína o 4 rány. S Kořínkem pak dělí druhé místo další čtyři hráči.

Nic z toho však není pro další průběh turnaje nedaleko Opole až tak podstatné, protože v následujících dvou dnech už se bude hrát vyřazovacím způsobem a každý z postoupivších dvaatřiceti hráčů má před play off stejnou šanci na vítězství.

Kořínek v úterý začal výrazně lépe než v prvním kole, po kterém mu nakonec patřilo dělené 14. místo. Na přední příčky leaderboardu vystoupal už po prvních šesti jamkách, na kterých zahrál čtyři birdie.  Na první devítce pak stihl ještě jedno bogey na osmičce.

To ho ale nijak nevykolejilo, naopak na druhé devítce přišla série čtyř birdie na pěti jamkách, po kterých byl Kořínek už na samostatném druhém místě. V závěru sice přišla ještě dvě bogey, která však českého profesionála moc mrzet nemusí. Do jamkovky postoupil s dostatečným náskokem.

Druhý český zástupce na turnaji Michal Pospíšil už dohrál. Mrzet ho může první kolo za 77 ran, protože ve druhém dokázal sedm ran ubrat, ale pořád to na postup o tři rány nestačilo. S konečným skóre +3 skončil na děleném 40. místě.

Své zastoupení v play off bude mít také Slovensko. Peter Valášek zahrál obě kola za 71 ran a postoupil z dělené 17. pozice.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení