Kořínek začal jamkovku Pro Golf Tour v Polsku nadějně

Aleš Kořínek

Hodně rozdílně rozehráli jamkovku v rámci Pro Golf Tour jediní dva čeští zástupci ve startovním poli. Zatímco Aleš Kořínek má velkou šanci dostat se mezi 32 nejlepších, kteří se ve vyřazovacím pavouku utkají o vítězství, Michala Pospíšila čeká těžký boj o záchranu.

Kořínek sice do turnaje Karolinka Golf Park MatchPlay na hřišti nedaleko polské Opole nevstoupil úplně nejlépe – po pěti jamkách v paru zahrál na šesté jamce bogey, které sice vymazal po birdie na následující jamce, ale po dalším bogey na osmičce dohrál první devítku se skóre +1.

Na druhé devítce už to ale byla jiná káva. Bývalý fotbalový brankář Zlína zahrál na jedenáctce druhé birdie a další dvě přidal na jamkách číslo 13 a 14. Dostal se na skóre -2, a to udržel až do dohrání úvodní rundy.

To ho zařadilo na průběžné dělené 14. místo se ztrátou čtyř ran na kvartet lídrů, v němž je trojice Franncouzů Werwan Vieilledent, Mathieu Rinaldo a Leonard Bem a Němec Severin Soller.

Na rozdíl od Kořínka začal Pospíšil své kolo nadějně – birdie hned na úvodní jamce. Jenže pak přišly problémy. Double bogey na jamkách číslo 3 a 4 a první devítku uzavřel třemi bogey v řadě.

Na druhé devítce už dokázal po dvou birdie a dalším bogey ubrat jedinou ránu a dohrál kolo se skóre +5, což ho řadí až na dělenou 67. příčku.

Jamkovka v Karolinka Golf Parku se hraje nejprve v úvodních dvou kolech na rány a v úterý je na pořadu druhé kolo, do jamkovky, která se hraje už vyřazovacím způsobem, postoupí pouze 32 nejlepších hráčů.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení