Korejci nejedou kvůli OH na The Open, chtějí se vyhnout vojně

Claret Jug

Hned dva hráči se rozhodli vynechat letošní The Open kvůli tomu, aby se mohli optimálně připravovat na následující olympijské hry v Tokiu. Jedná se o Korejce Sungjae Ima a Si Woo Kima, které ve startovní listině nahradí Keegan Bradley a Emiliano Grillo.

O rozhodnutí korejských hráčů informoval v pátek večer mluvčí R&A: "Sungjae Im a Si Woo Kim se rozhodli odhlásit ze 149. The Open v Royal St. George's, aby se mohli soustředit na olympijské hry v Tokiu."

"Budou nahrazeni Emilianem Grillem z Argentiny (74. ve světovém žebříčku) a Keegan Bradleyem ze Spojených států (75.), kteří jsou jako první mezi náhradníky," dodal mluvčí vedoucí organizace ve světě golfu.

Důvod, proč se Im s Kimem rozhodli upřednostnit olympiádu před nejstarším golfovým majorem, je prostý. Chtějí udělat vše pro to, aby vyhráli zlatou olympijskou medaili.

Ta by totiž pro ně měla doslova cenu zlata. Nemuseli by totiž absolvovat povinnou vojenskou službu, kterou musí v Jižní Koreji podstoupit všichni muži mezi 18 a 28 lety. Kimovi je 23, Imovi 26.

Golfovou kariéru už takto v posledních letech museli přerušit Sangmoon Bae a Seung Yul Noh, zlatá olympijská medaile je přitom jednou z mála věcí, které muže v Koreji od povinné vojenské služby oprostí.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení