Čechům se The Open vzdálilo, Ital rozstřílel Kaskádu

Stanislav Matuš

Už jen Stanislav Matuš může z českých hráčů na Kaskáda Golf Challenge snít o tom, že si za dva týdny zahraje slavné The Open. Po třetím kole ztrácí se skóre -8 na lídry čtyři rány, když dělí 13. pozici. Hřiště u Brna pak v sobotu naprosto rozstřílel Ital Lorenzo Scalise, který zahrál za 61 ran (-10) a dělí první místo.

Matuš mohl být první příčce blíže. Ještě po drivu na osmnáctce byl v dobré pozici se skóre -10. Poté ho ale těžká závěrečná jamka vytrestala, skončil druhou ranou ve vodě a zapsal double bogey. I kvůli nezodpovědnému fanouškovi, který ho svým pohybem na hřišti před druhou ranou rozptyloval. Matuš se na něj ale nevymlouval.

"Po dobrém drivu jsem měl osmičku železo do greenu. O nic nešlo, ale já ji prostě přitáhl, netrefil jsem ji dobře a už poněkolikáté mě tady ta jamka potrestala. Není to lehká jamka a bohužel se mi to dnes potvrdilo," mrzelo po dohrání Matuše.

Nebyl rozhodně jediným, kdo se na poslední jamce "vykoupal". Ve flightu před ním skončili ve vodě hned dva hráči a nepříjemné "žbluňk" bylo celkově slyšet až příliš často. Mimo jiné ho zeslechl i Jan Cafourek.

Matuš tak nakonec přinesl "jen" 70 ran (-1) a s celkovým skóre mínus osm vypadl z elitní desítky. "Vím, že si musím nahnat skóre před osmnáctkou. Bohužel jsem byl jenom tři pod, moc to tam nepadalo, ale ten golf tomu odpovídal. Nehrál jsem špatně, škoda té poslední jamky. Metr a možná bych pak chipoval, nebo i puttoval, ale to je kdyby, prostě to byla voda."

Ještě větší škoda je to při pohledu na leaderboard, kde lídři po druhém kole neskórovali a další hráči se na ně dotáhli. První příčku (-12) dělí před finále pět hráčů, ten nejlepší ze všech získá v neděli kartu na The Open.

"Pořád je to hratelné, TOP 10 je stále blízko. O to více si to můžu zítra užít, střílet to po pinech a uvidíme, co donesu. Asi nebudu hrát úplně jinak, není důvod měnit taktiku. Snad si více pomůžu driverem, dnes mi moc nelétal," dodal Matuš.

Druhým nejlepším Čechem je po třetím kole Šimon Zach, který došel stejně jako v prvním kole v paru a celkově je na mínus dvou (T43).

"Byl to takový standard, normální kolo. Udělal jsem pár chyb, pár jamek se mi povedlo. Celý den jsem se motal kolem paru, normální kolo," zhodnotil svou sobotní rundu Zach.

Ten hrál v sobotu spíše opatrně: "Dneska byly docela těžké pin pozice a mě to úplně nelepilo, takže jsem po nich moc neútočil. Hrál jsem na středy greenů a dva putty. Moc jsem neriskoval, doufal jsem třeba ve dvě dolů, ale i par je v pohodě. Zítra zkusím zaútočit."

Nejhůře dopadl v sobotu z českých golfistů Jan Cafourek, který si pohoršil o čtyři rány na celkový par a je o deset míst za Zachem.

Mezi pěti lídry na skóre -12 je také Ital Scalise, který hrál ve třetím kole fantastický golf. Poté, co v pátek prošel cutem se skóre -2 přesně na ránu, prožil čistou rundu s deseti berdíky a 61 ranami vytvořil nový rekord hřiště při paru 71. V pořadí si polepšil o 51 míst a dostal se do děleného vedení.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení