Senzační start Matuše! Na Kaskádě je na samé špici pořadí

Stanislav Matuš

Když dohrál Stanislav Matuš své první kolo na letošní Kaskáda Golf Challenge, měl spoustu důvodů k úsměvům. Na turnaji Challenge Tour totiž právě podepsal skórkartu, díky které dělil první místo. Ve čtvrtek se totiž dostal pět ran pod par hřiště.

"Nechci předbíhat. První kola docela umím, tak uvidíme, jestli budou taková ještě další tři. Měl jsem týden volno, nesáhnul jsem na hole a navíc jsem si potřeboval doléčit levou nohu, mám tam něco s kyčlí. Pořád mě to trochu bolí, takže možná i trochu pomáhá kratší hřiště, kde to nemusím tolik rvát," začal své hodnocení prvního kola Matuš.

Ten si na minulý týden naplánoval pauzu dlouho dopředu a volno s rodinou si skutečně užil. Navíc si našel jednu věc ve švihu, na které zapracoval, když se ji pokouší spravit. Podle všeho zatím úspěšně.

"Od rána jsem byl v pohodě. Na jedničce jsem sice minul metra půl dlouhý putt do birdie a na dvojce dokonce metrák, ale na trojce jsem ho konečně dal a rozjelo se to. Potřeboval jsem se chytnou na greenech, vždyť až na osmnáctce jsem minul fairway. Z týčka to bylo hodně dobré, podrželo mě to," prozradil český golfový profesionál.

Kolo si nakonec nepokazil ani na zmíněné osmnáctce, kde moc nechybělo a druhou ranou skončil ve vodě. A ani poté neměl vyhráno.

"Na osmnáctku mám zvláštní vzpomínky. Míček mi neležel dobře, ale potřeboval jsem se dostat na green, protože jsem věděl, že lay up už nemá cenu. Nakonec to dopadlo dobře, i když jsem si nechal na závěr dobrý test v podobě dvoumetráku do paru, který jsem nadehrával asi o jamku a půl," popisuje trampoty z poslední jamky, na které par vybojoval.

Proč to byly i na greenu takové nervy? "Špatně jsem odhadl rychlost greenu, které nejsou tak rychlé, jak jsem tady za ty roky zvyklý. Ty velké brejky tolik nejezdí, ale nakonec jsem se rozputtoval. Hřiště je v neuvěřitelné kondici a vůbec se nedivím, že se tady Challenge Tour opět pořádá, protože greeny a fairwaye jsou neuvěřitelné."

"Odpoledne ještě pořádně potrénuji, potřebuji chytnout rychlost greenů a ještě si připomenout tu jednu věc, na které makám. A zítra jít do kola s čistou hlavou, ránu za ranou. Pět pod je hezké, ale nic se neděje, jedeme dál. V podobné pozici už jsem byl hodně krát, takže se tím nemusím stresovat. Hlavně nepředbíhat," dodal Matuš.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení