Spilková potvrzena pro olympiádu. Sestry Kordovy nadějí pro USA

Klára Spilková

Klára Spilková se letos v srpnu stane dvojnásobnou účastnicí olympiády. Po hrách v Riu de Janeiru v roce 2016 si zahraje na olympiádě i o pět let později v Tokiu. Reprezentovat Spojené státy mohou americké dcery českých rodičů Nelly a Jessica Kordovy.

Šedesát účastnic olympijského turnaje bylo potvrzeno k 28. červnu, kdy vyšel konečný redukovaný žebříček. Jak už bylo dopředu jasné, nechybí v něm ani česká golfová jednička Klára Spilková, která se kvalifikovala jako 51. hráčka pořadí a 276. hráčka světového žebříčku.

Český golf tak bude mít v Tokiu svého zástupce v ženské i mužské soutěži. Už minulý týden vyšel konečný redukovaný žebříček mužských účastníků olympiády, v němž nechybí Ondřej Lieser.

"Mám obrovskou radost, že budu moci opět reprezentovat a být součástí českého týmu tak, jako před pěti lety v Brazílii," uvedla Spilková v tiskové zprávě. "Už se nemůžu dočkat začátku srpna, kdy se olympijský turnaj rozehraje," dodala česká ženská golfová jednička.

Spilková se v Tokiu může potkat i se sestrami Kordovými, které by měly být páteří amerického ženského týmu a jeho medailovými nadějemi.

Nelly Korda (Foto: GettyImages)

Zvláště Nelly, která se po dvou vítězstvích v řadě na LPGA, z nichž to druhé získala v neděli na majoru KPMG Women´s PGA Championship, stala poprvé v kariéře světovou jedničkou. Jessica se kvalifikovala jako poslední čtvrtá Američanka v redukovaném pořadí.

Čtyři horké kandidátky na medaili vyšle na olympiádu i Jižní Korea. Je mezi nimi i obhájkyně zlata z Ria a aktuální světová trojka In Bee Park. Nebude chybět ani v Riu stříbrná Novozélanďanka Lydia Ko a bronzová Číňanka Shanshan Feng.

Celkem se do Tokia kvalifikovalo 60 hráček z 36 zemí. Z kontinentů má největší zastoupení Evropa, ze které na olympiádu pojede 26 hráček z 16 zemí. Z Asie pak bude hrát 17 hráček z 9 zemí.

Olympijská vítězka v golfu bude známa po čtvrtém kole v předposlední den Olympiády 7. srpna 2021. Mužský turnaj se v Kasumigaseki Country Clubu odehraje od 29. července do 1. srpna.

Konečný redukovaný žebříček pro olympijské hry v Tokiu nalezneze zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení