Nelly Korda v číslech, penězích i jako součást "týmu Jelly"

Nelly Korda

Nelly Korda už toho ve 22 letech dosáhla na golfové scéně docela dost. Víc, než drtivá většina golfistek za celou svou kariéru. Posledními přírůstky do její úctyhodné sbírky se staly premiérový titul z majoru, pozice světové jedničky a jistý start na olympijských hrách.

Mladší ze sester Kordových je teprve třetí Američankou na světovém golfovém trůnu od okamžiku vzniku světového žebříčku v roce 2006. Usedla na něj po svém prvním triumfu na majoru a šestém na LPGA.

"Stát se světovou jedničkou bylo odjakživa jedním z mých velkých cílů v golfu. A teď nemůžu uvěřit, že se mi to opravdu povedlo. Když se podívám na seznam hráček, které byly světovými jedničkami přede mnou, jsou to všechno výjimečná jména a neuvěřitelné hráčky. Být mezi nimi je pro mě ohromná pocta," přiznala Nelly Korda.

Před ní byla poslední americkou světovou jedničkou Stacy Lewis, která na první příčce strávila čtyři týdny v roce 2013 a poté ještě 21 týdnů v roce 2014. Druhou Američankou na golfovém trůnu byla Cristie Kerr, která na něm seděla pět týdnů v roce 2010.

Korda byla před svým vítězstvím na turnaji KPMG na třetí pozici a po premiérovém vítězství na majoru se vyhoupla na první příčku, z níž odsunula Korejku Jin Young Ko a ukončila její vládu trvající 100 týdnů.

Hra čísel

Nelly Korda zažívá skvělou sezonu. Vyhrála už tři turnaje a osmkrát skončila v top 10. Ve statistikách LPGA vede s 200 birdie, s 25 odehranými koly pod 70 ran a dělí vedení v počtu zahraných eaglů – letos už jich nasbírala devět. Včetně dvou ve finálovém kole KPMG.

Zatím nejdéle se v čele světového žebříčku držela Lorena Ochoa, která vydržela na golfovém trůnu 158 týdnů. Druhou v pořadí byla Yani Tseng se 109 týdny a 100 týdnů Korejky Ko je zatím třetí nejdelší sérií.

Hra peněz

Nelly se ve 22 letech dostala už na 64. místo v historických finančních příjmech na LPGA s částkou 5 532 484 dolarů. Odehrála přitom "jen" 92 turnajů. Za poslední triumf na KPMG si odnesla 675 tisíc dolarů.

Olympijské hry

Nelly je také lídrem výběru USA pro olympijské hry v Tokiu. Na turnaji hraném 4. – 7. srpna na hřišti Kasumigaseki Country Clubu si společně s ní zahrají i její starší sestra Jessica, Lexi Thompson a Danille Kang.

"Jelly tým"

Žádná sourozenecká rivalita mezi Nelly a Jessikou neexistuje. Naopak, jen podpora. "Má zlaté srdce. Je to ta nejpotřebnější osoba na světě. Je o pět let starší, ukázala mi, jak to funguje na LPGA, v profesionálním golfu. Měla jsem obrovské štěstí, že mi vše ukázala, protože spousta lidí takovou příležitost nemá," přiznala Nelly to, jak je pro ni důležitou osobou sestra Jessica, i to, jak klíčové je pro ni zázemí, které má ve své rodině.

Za pár týdnů spolu vytvoří na turnaji dvojic Dow Great Lakes Bay Invitational tým. "Tým Jelly," nazvala ho mladší ze sester Kordových. Další nová výzva, do níž vstoupí prozatím jako vítězka majoru a světová jednička. "To zní krásně. Nebudu lhát, že ne," komentovala Nelly Korda s úsměvem své nové role.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení