Nelly Korda vyhrála poprvé major a stala se světovou jedničkou

Nelly Korda

A vítězkou se stává … Nelly Korda! Ne, není to šotek, kvůli kterému se se sem vloudila týden stará zpráva, že 22letá Američanka s českými kořeny vyhrála turnaj LPGA. Po týdnu totiž Korda vyhrála opět. Poprvé v kariéře major. A poprvé v kariéře se stala světovou jedničkou.

Před týdnem Nelly triumfovala na turnaji Meijer Classic a získala svůj pátý titul na LPGA. Na major tak odjížděla v roli jedné z favoritek, přestože titul z turnaje velké pětky dosud nikdy nezískala.

To už ale neplatí. Korda zvítězila na turnaji KPMG Women’s PGA Championship a slaví premiérový titul z majoru. Navíc jako bonus se stala poprvé v kariéře světovou jedničkou – první Američankou od roku 2014.

"Byl vůbec tento týden reálný? Je to úžasné," radovala se Nelly Korda. Se šesti turnajovými tituly srovnala krok se svou starší sestrou Jessikou, ale navíc má právě jeden titul z majoru. A překonala vlastně už i svého otce Petra, bývalého českého tenistu, který vyhrál grandslam v roce 1998 na Australian Open. Ale nikdy nebyl světovou jedničkou.

Korda vstupovala do finálového kola na hřišti Atlanta Athletic Clubu se skóre -15 stejně jako její největší soupeřka Lizette Salas, ale velice rychle se jí vzdálila po birdie na třetí jamce a především eaglu na pětiparové pětce. Na ní předvedla výjimečnou ránu dřevem ze 243 yardů.

Další birdie a především druhý eagle zahrála na druhé devítce a v tu chvíli vedla už o pět ran se skóre -21. Poté přišla jediná chyba na tříparové patnáctce. Po utopeném míčku následoval double bogey. Ale byla to jediná chyba, která navíc nic neřešila, protože zbytek kola dohrála 22letá golfistka s přehledem v paru a s konečným skóre -19.

"Posledních pár dní to byla velká bitva s Lizette se spoustou zajímavých okamžiků, zábavných i plných napětí. Myslím, že to mělo všechno. Pořád tomu ale nemůžu uvěřit. Pořád jsem v šoku," přiznala Nelly, která si chvíli po dohrání mohla vychutnat i objetí se svou sestrou Jessikou a maminkou Reginou Rajchrtovou, bývalou výbornou českou tenistkou.

Nelly i Jessica budou navíc reprezentovat USA na olympijských hrách v Tokiu. A velkou šanci si zahrát na olympiádě má i jejich bratr Sebastian.

"Člověk si to neuvědomí, dokud o tom někdo nezačne mluvit. Vždycky se snažíme dosáhnout zase o něco víc a doma v rodině se navzájem podporujeme. Je to neskutečné," uvedla Nelly.

Slova chvály pro ni měla i druhá v pořadí Salas. "Hrála skvěle. Nebylo nic, co bych mohla udělat jinak, abych ji donutila změnit její herní plán. To o ní hodně vypovídá. Jsem moc ráda, že je na americké straně pro Solheim Cup," dodala Salas.

Starší ze sester Kordových Jessica dohrála s výsledkem -4 na děleném 15. místě. Záznam finále sledujte na Golf Channelu v pondělí od 16:30.

Konečné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení