V Berouně vyhrála Thitikul, Nuutinen trefila eso na čtyřparu

Atthaya Thitikul

Dramatické finále nabídl turnaj Ladies European Tour v Berouně. Až na poslední jamce se rozhodlo o vítězce Tipsport Czech Ladies Open, kterou se stala Thajka Atthaya Thitikul. Ta na závěrečném greenu proměnila putt do birdie a vyhrála se skóre -15 o jedinou ránu.

V závěrečném flightu ji ještě berdíkem mohla dorovnat Španělka Nuria Itturioz, ale ta dosáhla pouze na par a musela se spokojit s druhým místem. Třetí skončila o další ránu zpět Němka Leonie Harm. 

Harm se dostala do vedení po fantastické úvodní devítce za 30 ran, na té druhé jí ale došel dech. A tak se zdálo, že si pro titul dojde Itturioz. Jenže pak zahrála 18letá Thitikul na závěrečných čtyřech jamkách tři birdie, včetně toho vítězného na 18, a byla to ona, kdo mohl začít slavit.

"Byly to skvělé dny na skvělém hřiště, děkuji organizátorům za celý turnaj, pro mě je to další výjimečný den mé kariéry. Mé poděkování patří také celé rodině, která mě podporuje," řekla šampionka. 

Nejlepší českou hráčkou na turnaji a také celkově nejlepší amatérkou se stala Sára Kousková, která po kolech za 70, 69 a 69 ran obsadila se skóre -8 dělenou 17. pozici. A potvrdila svou skvělou formu.

"Myslím si, že je vždy dobré, když hraje člověk konstantní golf. Chceme málo chybovat, takže s tím jsem spokojená," řekla po dohrání Kousková, která během celého turnaje zahrála pouze tři bogey a oproti minulému roku si v konečném pořadí polepšila o tři místa.

Z dalších tří Češek, které v Berouně prošly v tomto týdnu cutem, obsadily amatérka Tereza Koželuhová s -4 dělené 33. místo, profesionálka Kristýna Napoleaová s -2 dělenou 47. pozici a další amatérka Jana Melichová skončila s jednou ranou pod par na dělené 51. příčce.

Highlightem dne bylo eso Finky Sanny Nuutinen na doglegu čtyřparové devítky, kde i řada amatérů zkouší jít z týčka rovnou na green. Nuutinen se to povedlo dokonale a i díky tomu skončila dělená šestá (-11).

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení