Nelly Korda měla obří kliku, ale je v TOP 10. Jessica dokonce třetí

Nelly Korda

Povedený vstup do třetího majoru sezony prožily sestry Kordovy. Jessica Korda je po 1. kole KPMG Women's PGA Championship na děleném třetím místě, mladší Nelly dělená desátá. Kláru Spilkovou čeká v Georgii po skvělém vstupu do turnaje boj o cut.

Spilková vstoupila do turnaje mezi prvními a na úvodních jamkách se jí velmi dařilo. Po birdie na jamkách tři a čtyři byla dvě rány pod parem na prvním místě. Ve zbytku kola si ale nejlepší česká golfistka pohoršila. 

Ještě na úvodní devítce se vrátila do paru a v druhé polovině kola si pohoršila o další dvě rány. Po kole za 74 ran (+2) je na děleném 63. místě a v pátek ji čeká bitva o to, jestli si v Atlanta Athletic Clubu zahraje i o víkendu.

Mnohem lépe vstoupily do turnaje v Johns Creeku sestry Kordovy. Jako první hrála dopoledne Nelly, která byla po čtrnácti odehraných jamkách dvě rány pod parem. A pak odpálila z týčka tříparové patnáctky.

Míček letěl do vody, ale nakonec se šťastně odrazil od kamenné zídky a skončil v greenovém bunkeru. Z něho sice Nelly par nezachránila, ale na jamce ztratila jen jednu ránu, kterou si vzala zpět na pětiparové 18.

Se skóre -2 jí po prvním kole patří dělená desátá příčka, ještě o ránu a sedm míst lépe je na tom její starší sestra Jessica. Ta během prvního kola zahrála pět birdie, dvě bogey a je na mínus třech.

Ve vedení je po úvodních osmnácti jamkách Lizette Salas, která se dostala pět ran pod par. Přímé přenosy z druhého kola sledujte na stanici Golf Channel v pátek nejprve od 18:00, a také od 23:00.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení