Šedesátka pro olympijské Tokio je hotová. S Lieserem i Rahmem

Olympijské hry v Tokiu

Startovní pole pro mužský turnaj na olympijských hrách v Tokiu je hotové. A pro český golf je skvělou zprávou, že do boje o olympijské kovy zasáhne i český golfista Ondřej Lieser. I přes několik absencí ho čeká skvělá konkurence. Včetně světové jedničky Jona Rahma.

Ondřej Lieser se díky skvělému finiši na Challenge Tour a dvěma turnajovým vítězstvím v závěru loňského roku posunul ve světovém žebříčku na pozice, která ho dostala mezi redukovanou šedesátku hráčů pro Tokio. V olympijském žebříčku skončil na konečné 50. pozici a poprvé v historii si tak český golfista zahraje pod olympijskými kruhy.

"Mít olympijský sen je krásná věc, ale k tomu, aby se stal skutečností, je strašně daleko a ještě těžší cesta. Je to ale něco, za čím chci jít," říkal Lieser ještě v únoru loňského roku. Jakkoliv o jeho slovech mnozí pochybovali, na konci téhož roku se sen stal realitou.

Ondřej Lieser (foto: GettyImages)

Nejpočetnější zastoupení budou mít golfisté USA. Na hřišti Kasumigaseki Country Clubu nastoupí od 29. července do 1. srpna ve složení Justin Thomas, Collin Morikawa, Xander Schauffele a Bryson DeChambeau.

To proto, že aktuálně druhý hráč světa a nedávná jednička Dustin Johnson už dříve oznámil, že olympijský turnaj vynechá. A nebyl jediným velkým jménem, které do Tokia neodcestuje. Ne olympijskému turnaji řekli i další bývalí vítězové majorů Adam Scott, Sergio Garcia, či Martin Kaymer. A čerstvě také světová jedenáctka Tyrrell Hatton nebo druhý z posledních dvou majorů Louis Oosthuizen.

Naopak, několik velkých jmen se do redukované šedesátky hráčů pro olympijský turnaj nevešlo. Na velkou konkurenci v americkém týmu doplatili Patrick Cantlay, Brooks Koepka, nebo Patrick Reed.

"Jsem tak nadšený. A je to pro mě trochu útěcha poté, co se mi nepodařilo vyhrát na US Open. Bude to jedna z největších událostí v mém životě," radoval se vítěz loňského PGA Championship Morikawa.

A stejně nadšený byl i Ital Guido Migliozzi, který do Tokia "proklouzl" jako jeden z posledních díky tomu, že premiérový start na majoru na US Open proměnil ve skvělé čtvrté místo.

"Jako malý kluk jsem vždycky seděl před televizí a sledoval olympiádu. To, že si na ní teď můžu zahrát, to je můj splněný sen. Bude to další výjimečný týden se spoustou pocitů, zážitků. Nemůžu se dočkat," neskrýval radost Migliozzi.

Jako poslední se vešel do šedesátky pro Tokio Ind Anirban Lahiri, jemuž ve světovém žebříčku aktuálně patří 340. pozice.

Zajímavé je, že z trojice držitelů medailí z Ria de Janeira před pěti roky, kam se golf vrátil poprvé od roku 1904, tedy po 112 letech, nebude v Tokiu ani jediný. Chybět bude zlatý Justin Rose, stříbrný Henrik Stenson i bronzový Matt Kuchar.

Konečnou šedesátku golfistů, kteří si zahrají olympijský turnaj v Tokiu, naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení